No novembra kravas auto būs stingrākas tehniskās prasības

02.09.2015

Sākot no šī gada 1.novembra, visās Eiropas Savienības valstīs būs obligāta prasība ražotājiem ierīkot uzlabotās avārijas bremzēšanas sistēmu (AEBS) un joslu uzraudzības sistēmu (LDW) visiem N3 kategorijas transporta līdzekļiem. Izņēmums ir transporta līdzekļi ar vairāk nekā trim asīm.
N3 kategorijā ietilpst kravas automobiļi, kas paredzēti kravu pārvadāšanai vai speciālu darbu veikšanai un kuru pilna masa pārsniedz 12 tonnas.

AEBS ir drošības sistēma, kas ar radara un kameras palīdzību nosaka priekšā esoša šķēršļa lielumu, ātrumu, attālumu un pēc tam ar skaņas signālu un paziņojumu displejā brīdina autovadītāju vai arī pati veic bremzēšanu, ja joprojām draud sadursme ar šķērsli. Savukārt joslu uzraudzības sistēma brīdina šoferi ar skaņas signālu, ja kravas auto neapzināti šķērso joslu sadalošo līniju neuzmanības dēļ.

Kā norāda SIA "Scania Latvia" valdes loceklis Aigars Pušinskis, lai izpildītu Eiropas Savienības tiesisko regulējumu uzlabotās avārijas bremzēšanas sistēmas jomā, "Scania" jau kopš 2013.gada septembra piedāvā aprīkot kravas auto ar "Scania" AEBS - uzlaboto avārijas bremzēšanas sistēmu, savukārt joslu uzraudzības sistēma LDW kā drošības papildaprīkojums "Scania" spēkratiem pieejams kopš 2007.gada.

Par to, kā darbojas "Scania" AEBS un LDW, varēs uzzināt septembrī notiekošajās "Scania" jaunumu dienās piecās Latvijas pilsētās, kurās inženieri iepazīstinās ar šo drošības sistēmu tehnisko risinājumu atbilstoši jaunajām likumdošanas prasībām. Interesentiem būs iespēja testa braucienu laikā pārliecināties par joslu uzraudzības brīdinājuma sistēmas un avārijas bremzēšanas sistēmas darbības principiem, kā arī iepazīties ar "Scania" kravas auto tehniskajiem, apkopes un šoferu apmācību piedāvātajiem risinājumiem, kas palīdz ievērojami samazināt ekspluatācijas izmaksas, jo īpaši degvielas izmaksas.

"Scania" jaunumu dienas notiks Valmierā (9.septembrī), Rīgā (15.septembrī), Liepājā (17.septembrī), Rēzeknē (22.septembrī) un Daugavpilī (23.septembrī).


Facebook Draugiem Twitter Instagram