Padomi, kā palīdzēt bērnam atrast nodarbošanos

20.10.2015

Rudens ir īstais laiks, kad jaunā paaudze var iepazīt citas nodarbes un atrast hobiju, kam veltīt vairāk uzmanības un enerģijas. Tas ir it īpaši svarīgi mazajiem, kas neapmeklē bērnudārzu – dažādās nodarbēs un pulciņos viņi mācās socializēties ar citiem bērniem, tādēļ Mazo ekspertu skola
piedāvā, kā atrast īsto pulciņu.
 
Ir pulciņi, kurus kopīgi ar atvasi var apmeklēt tad,kad bērns ir jau divus, trīs mēnešus vecs. Lai izvēlētos īsto pulciņu, ieteicams izmantot iepazīšanās nodarbības, kas daudzviet ir bez maksas.
 
Nevajag atstāt novārtā fiziskās aktivitātes – turklāt speciālisti ir vienisprātis, ka labākā fiziskā nodarbe pirmsskolas vecuma mazajiem ir peldēšana.
 
Tomēr jāpatur prātā, ka hobija izvēlē svarīgākais ir bērna vēlmes. Protams, tādās situācijās kā ģimenes pārcelšanās uz ārvalstīm bērnam nāktu par labu valodu apgūšana. Citos gadījumos piespiešana nodarboties ar hobiju, kas ir pašu nepiepildītais sapnis, ir viena no lielākajām vecāku kļūdām.
 
Turklāt jāļauj bērnam izvēlēties pēc iespējas vairāk nodarbību, izmēģinot dažādību, tā atrodot bērna patieso talantu.
 
Nav vienas receptes, kā atrast īsto hobiju, tādēļ ar bērnu vajag spēlēties, sarunāties, pavadīt kopā vairāk laika, jo tas ir vērtīgākais, ko bērnam sniegt. 
Facebook Draugiem Twitter Instagram