Svētdien ģimenes diena - Vesels ēdis

21.10.2015

Noslēdzot Vides mēnesi, Latvijas Dabas muzejā svētdien norisināsies ģimenes diena "Vesels ēdis!".

Dalībniekiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes par gudru pārtikas izvēli, kas ir gan laba veselībai, gan saudzīga videi.

Varēs pārbaudīt zināšanas dažādu Latvijā audzētu dārzeņu atpazīšanā, uzzināt, kādas labības aug Latvijā un ko no tām ražo, kā arī sakārtot savu veselīgas maltītes šķīvi. 

Ģimenes dienas laikā varēs iepazīties ar žurnāla "National Geographic Latvija" rīkoto foto izstādi "Pārtikas neredzamā puse", kas izteiksmīgos attēlos parādīs, kā pārtikas ražošana pasaulē ietekmē vidi un cilvēkus.

Meklējot atbildes uz jautājumu, kur ņemt pietiekami daudz pārtikas 9 miljardiem iedzīvotāju 2050. gadā, kad mūsu būs par diviem miljardiem vairāk, no 2014. gada maija līdz decembrim žurnāla “National Geographic Latvija” tika publicēta īpaša rakstu sērija astoņu mēnešu garumā stāstot, kā to izdarīt, nepārslogojot planētu.

Viena no izstādē iekļautajām fotogrāfiju sērijām “Piecu soļu plāns – kā pabarot pasauli?” mudina domāt par draudiem videi ar ko “parasti iztēlojamies mašīnas un skursteņus, nevis pusdienas.

Tomēr patiesība ir tāda, ka mūsu nepieciešamība pēc ēdiena rada vienu no lielākajiem draudiem planētai,” teikts izstādes aprakstā, turpinājumā piedāvājot arī plānu:

Nepalielināt lauksaimniecības pēdas nospiedumu.
Izaudzēt vairāk jau esošajās saimniecībās.
Efektīvāk izmantot resursus.
Mainīt uzturu.
Samazināt pārtikas izšķērdēšanu.


Facebook Draugiem Twitter Instagram