Ikviens var ziedot labām idejām

22.10.2015

Vasarā  Latvijā savu darbu uzsāka kolektīvo ieguldījumu platforma. Tā ir interneta lapa projektubanka.lv,  kas kopā saved radošu un inovatīvu ideju autorus ar cilvēkiem, kuri šīs idejas vēlas finansiāli atbalstīt.

Pirmajos piecos mēnešos savāktie 17 tūkstoši eiro -   un tikušas atbalstītas septiņas idejas.
Ar Projektu bankas starpniecību izdevies atrast finansējumu gan cilvēkiem, kuri uzsākuši sulu ražošanas biznesu, gan bērnu lasītprasmju veicināšanas spēlei, gan publisko klavieru uzstādīšanai Valmierā.

Kā stāsta idejas autori, tad ziedojumu summas ir no 5 līdz 100 eiro, bet vidējais ieguldījums ir ap 20 eiro, stāsta Projektu bankas idejas autors Māris Cīrulis.

Šobrīd uz ieguldītāju dāsnumu cer arī filmas “Kriminālās ekselences fonds” autori. 
Finansējumu gaida arī Sandris Akmans, kurš vēlas izveidot bišu dravu radošām un drošām skolēnu ekskursijām.
Uz Projektu bankas atbalstu cer vīru kopa “Vilki”, kam nepieciešama nauda latviešu karavīru dziesmu albuma "Cīņai sveiks!" ierakstīšanai. 

Rindā gaida vēl vairākas interesantas idejas, kuras var aplūkot lapā projektubanka.lv

Projekta autorus ikviens interesents var atbalstīt kaut vai ar dažiem eiro.
Organizatori cer, ka Latvijas sabiedrība ir gatava ne tikai iesaistīties labdarības akcijās, bet arī palīdzēt tiem, kuri vēlas radīt jaunus produktus, kas būs noderīgi visai sabiedrībai kopumā.

Starp citu, Latvijā tapušais tehnoloģiju projekts "Airdog" finansējumu savāca starptautiskajā kolektīvo ieguldījumu platformā “Kickstarter”.

 


Facebook Draugiem Twitter Instagram