Rimi lūdz atdot nopirktos pīlādžus

23.10.2015

Valsts augu aizsardzības dienests veiktajās pārbaudēs SIA “RIMI Latvia” tirdzniecības vietā Rīgā konstatēja no Nīderlandes ievestajiem  pīlādžiem jeb ugunsērkšķiem slimību -  bīstamo bakteriālo  iedegu.

Pagaidām  veikalam atpakaļ atdots tikai viens  pīlādža pods, lai arī šajā tīklā kopumā bija iztirgoti vairāk nekā 100 dekoratīvo pīlādžu, kam konstatēta  slimība. 

Pieņemts lēmums iznīcināt visu augu partiju. Tādēļ patērētāji, kas šo augus "Rimi" iegādājuši, aicināti tos atdot veikalam, lai bīstamo slimību neizplatītu tālāk Latvijā.

Slimība var pārnesties uz citiem augiem – piemēram, ābelēm, bumbieriem. 

Augu vislabāk var atpazīt pēc tā, ja ir saglabājies pirkuma čeks vai arī pati pavadošā informācija, kas ir uz podiņa, kur varbūt var izlasīt šī auga latīnisko nosaukumu, teica tīkla pārstāve, norādot, ka vēl iespējams "Rimi" mājaslapā atrast konkrētās preces svītrukodu, ko var salīdzināt ar kodu uz podiņa.

Bakteriālā iedega ir augu karantīnas organisms, kas izraisa ļoti bīstamu augļkoku slimību. Tā var izraisīt postījumus līdz pat 80% apmērā no augļu dārza stādījumiem. Inficētais augs aiziet bojā. Baktērija piemērotos apstākļos ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Slimība izplatās ar kukaiņu starpniecību, ar lietu un vēju, ar inficētiem instrumentiem. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram