EIROPAS LAIKS - 22.oktobris - Eiropas Parlaments un kino industrija satiekas

23.10.2015

Joprojām ne tikai Latvijai līdz galam nav atrisināts bēgļu jautājums, arī daudzviet Eiropā bēgļu temats tiek viļāts kā karsts kartupelis pa muti. ES līderi izrādījuši vienotību, taču līdz galam dažos jautājumos tomēr nevar vienoties – jo plāns pārvietot 160 tūkstošus bēgļu, joprojām nav pilnībā ieviests. Atbalstu bēgļiem pauduši vairāk kā 5000 kino industrijas pārstāvji, viņu vidū tādas zvaigznes kā Daniels Kreigs, Žileta Binjoša un citi, viņi  parakstījuši petīciju, kurā aicina ES valstis rīkoties vienoti. Daži no kino elites un arī petīcijas parakstītājiem bija ieradušies Eiropas Parlamentā, lai nodoti skaidru vēstījumu – būt vienotiem palīdzības sniegšanā.


Jautāsiet - kas vieno Eiropas Parlamentu un kino? Tā ir LUX kino balva, kurai katru gadu tiek izvirzītas labākās filmas no visas Eiropas. 

Pagājušajā gadā LUX balvu saņēma poļu režisora Pāvela Pavļikovska filma "Ida", kura izpelnījās arī vairākas citas prestižas kino balvas, tajā skaitā Oskaru par labāko ārzemju filmu.
Balvas saņēmēju ar savu balsojumu nosaka Eiropas Parlamenta deputāti un filma tiek subtitrēta 24 oficiālajās ES valodās un pielāgota cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Šobrīd zināmi 3 Eiropas Parlamenta šī gada LUX filmu balvas laureāti.

Šobrīd visur Eiropā tiek rīkoti publiski seansi, lai šīs filmas noskatītos. 

Tā ir Francijas – Vācijas filma “Medi-terr-anea” pēta imigrāciju no citāda skatu punkta. Filma attēlo briesmas, ar kurām saskaras patvēruma meklētāji.

Filma “Mācība” apskata labo un ļauno. Jauna un ideālistiska skolotāja cenšas skolēniem rādīt pareizo ceļu, bet vai tas ir iespējams, ja viņai pašai gadās no šī ceļa noiet?

Un trešā Eiropas Parlamenta kino balvas pretendente ir arī “Oskara” balvai virzītā  filma "Mustang", par 5 māsām, kuras tiek ieslodzītas, par savas seksualitātes iepazīšanu, dzīvojot diezgan konservatīvā sabiedrībā.  

Visas 3 filmas tiks subtitrētas arī latviešu valodā un LUX kino dienu ietvaros izrādītas visās ES valstīs. Un Eiropas Parlamenta deputāti jau sākuši balsot.
Uzvarētājfilma tiks paziņota 25.novembrī Strasbūrā. 

Latvijā filmas būs skatāmas no  20.-22.novembrim bez maksas.
Sekojiet līdzi informācijai par pieteikšanos Eiropas Parlaments Latvijā Facebook lapā. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram