Tuvojas Lāčplēša diena

9.11.2015.

Gatavojoties Lāčplēša dienai, pie Rīgas pils mūriem jau uzstādīts metāla siets svecīšu likšanai.

Jau vairākus gadus notiek diskusija par to, ka  tradīcija iedegt Rīgas pils mūrī svecīti bojā vēsturisko mantojumu - svecīšu izvietošana un pēc tam izkusušo sveķu tīrīšana drupina mūri.
Šogad Valsts akciju sabiedrība ''Valsts nekustamie īpašumi'' šim nolūkam pie Rīgas pils mūra uzstādījusi speciālu metāla sietu, un uz tā varēs izvietot ap 10 000 svecīšu.  

Lāčplēša dienā  - tas ir trešdien, daudzviet Latvijā notiek dažādi pasākumi, atceroties 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Viens no skaistākajiem pasākumiem jau 8 gadu notiks Cēsīs, tur uz pils parka kāpnēm ikviens tiek aicināts plkst.18.30 iedegt sveci  Latvijas kontūrā.

Bet Aizsardzības ministrija, gaidot Lāčplēša dienu  un valsts svētkus, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, pareizi to ir nēsāt ar stūriem uz augšu, V burta veidā.

Iedzīvotāji ir arī aicināti  piedalīties lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos, lai salocītu sarkanbaltsarkano lentīti sev, savai ģimenei un tuvajiem cilvēkiem. Facebook Draugiem Twitter Instagram