Pasaules prestižākajā monētu konkursā atzinību gūst monēta "Baltijas ceļš"

11.11.2015

Prestižajā konkursā "Pasaules gada monēta" Latvijas Bankas pagājušajā gadā izlaistā Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai veltītā monēta atzīta par labāko pasaulē nominācijā "Labākais mūsdienu notikumu atspoguļojums".
 
Konkursa finālā dažādās kategorijās par uzvarējušām atzītās monētas sacentīsies par "Pasaules gada monētas" titulu. Otrajai kārtai žūrija izraudzījās desmit monētu, tai skaitā monētu "Baltijas ceļš", bet uzvarētāju plānots publiskot 2016. gada janvārī.
 
Konkurss "Pasaules gada monēta" monētu mākslā ir līdzvērtīgs "Oskara" piešķiršanai kinomākslā,informē Latvijas Banka. Tā šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem - 2010. gadā par labāko zelta monētu un
"Pasaules gada monētu" tika atzīta zeltā kaltā "Latvijas monēta". Kopš 2000.gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas "Millennium", "Liktenis", "Brīvības cīņas" un "Miglā asaro logs".
 
Baltijas ceļa jubilejai veltītās piecu eiro sudraba kolekcijas monētas, kura joprojām pieejama iegādei Latvijas Bankas kasēs, grafisko dizainu veidojis Visvaldis Asaris. Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm. Facebook Draugiem Twitter Instagram