EIROPAS LAIKS - 12.novembris - piesakies uz bezmaksas filmām

12.11.2015

Eiropas Parlaments šonedēļ  pieņēma oficiālu pieprasījumu mainīt ES vēlēšanu likumu, norādot, ka  2019.gada Eiropas vēlēšanu kampaņā ir oficiāli jāizvirza ES mēroga kandidāti uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu. Šiem kandidātiem pašiem jākandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un tos oficiāli jāizvirza vismaz 12 nedēļas pirms vēlēšanām.
Pēc parlamentārišu domām - Eiropas Parlamenta vēlēšanas joprojām ir ļoti nacionālas, tādēļ parlaments vēlas palielināt iedzīvotāju interesi par iesaistīšanos. Tāpat būtiski ir  motivēt jauniešus  piedalīties EP vēlēšanās. 
Kā norāda Eiropas Parlaments, visiem ES pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs, jādod iespēja balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, līdz ar to elektroniskai, tiešsaistes, kā arī pasta balsošanas sistēmai jābūt pieejamai visās ES valstīs.
2014.gada EP vēlēšanās četras dalībvalstis (Čehija, Īrija, Malta, Slovākija) nenodrošināja iespēju balsot saviem pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs. Pārējās dalībvalstis ļāva balsot vai nu pa pastu, vai vēstniecībā, vai arī ar pilnvarotās personas starpniecību.

*****************************

Latvijas dzimšanas dienas nedēļā Rīgā notiks LUX Kino balvas dienas – tāpēc Eiropas parlamentya latvijā informācijas birojs  aicina ikvienu valsts iedzīvotāju   bez maksas noskatīties trīs ievērojamas filmas, kas izvirzītas Eiropas Parlamenta LUX Kino balvai.
Filmas tiks izrādītas  – 20. novembrī plkst. 18:30 „Mediterranea”, 21. novembrī plkst. 18:30 „Mustang”,22. novembrī plkst. 18:30 „Urok” („Mācība”).

Filmā „Mediterranea” ir atainots migrantu bīstamais ceļš uz Eiropu. „Mustang” sižets ir par sievietes lomu sabiedrībā. Savukārt „Urok” („Mācība”) stāsts ir par ideālistiskas lauku skolotājas cīņu ar ekonomiskām problēmām.
Tā kā vietu skaits ir ierobežost, tad jāpiesakās, rakstot epastu: epriga@europarl.europa.eu

Vai arī vairāk informācijas meklē šeit vai Facebook lapā : Eiropas Parlaments Latvijā. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram