Aicina maksāt nodokļus

13.11.2015

Finanšu ministrija atklāj kampaņu par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmi, kampaņa šoreiz īpaši centīsies  uzrunāt jauniešus, un tajā iesaistījās arī reperu apvienība “Olas”. 

Kampaņa uzrunās jauniešus, jo šodien viņi varbūt vēl tikai mācās, bet drīz būs darba devēji un darba ņēmēji.
Reperu apvienības "Olas" pārstāvis savukārt pastāstīja, ka piekrituši iesaistīties projektā, jo viņiem bieži norādīja, ka viņu daiļrade ir izklaidējoša, un vajadzētu kādu vēstījumu auditorijai, kas pārsvarā ir jaunieši, un reperi ir pārliecināti, ka "mums  vajag gludus ceļus, ārstu pakalpojumus, un mūsu glābēji, policisti, ārsti pelnījuši ko vairāk".

Finanšu ministrijas kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par nodokļu nomaksas nozīmi valsts ilgtermiņa attīstībā, parādot, kāds ir visas sabiedrības un katra iedzīvotāja ieguvums.

Visbiežākais iemesls tam, kāpēc iedzīvotāji ir skeptiski un nevēlas maksāt nodokļus, ir informācijas trūkums, kā arī tas, ka iedzīvotāji nezina, kāds ir viņu personīgais ieguvums no nodokļu nomaksāšanas un kādas ir nodokļu nemaksāšanas sekas.

Kampaņā ar vienkāršiem un saprotamiem komunikācijas pasākumiem tiks skaidrots, kur paliek nodokļos samaksātā nauda, kādiem mērķiem tā tiek novirzīta un kādus labumus no tā gūst sabiedrība. Ir ļoti svarīgi atgādināt sabiedrībai, kādas sekas raisa ēnu ekonomika un izvairīšanās no nodokļu nomaksas gan personai individuālā līmenī, gan sabiedrībai un tās vajadzību nodrošināšanai kopumā. Facebook Draugiem Twitter Instagram