EIROPAS LAIKS - 17.novembris - arī Eiropas Parlamentā sēras

17.11.2015

 
Pie Eiropas Parlamenta Briselē pusmastā nolaisti Francijas un ES karogi. Uzzinot  par Parīzes traģēdiju, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs sacīja: "Teroristi gribēja dot triecienu rietumu civilizācijai, tās vērtībām un cilvēkiem. Viņi gribēja izplatīt bailes un mūs šķelt. Taču Eiropa ir vienota cīņā pret terorismu un mūsu apņemšanās aizsargāt mūsu vērtības – brīvību, vienlīdzību, demokrātiju un tiesiskumu – ir spēcīgāka kā jebkad." 

Tikmēr EP deputāte no Latvijas Sandra kalniete uzskata, ka sadarbība starp Eiropas Savienības (ES) drošības dienestiem joprojām ir nepietiekama, jo starp tiem joprojām pastāv pārspīlēta piesardzība.

Deputāte norādīja, ka datu reģistrs – pie kā strādā EP -  ir tikai viens no faktoriem, kas varētu novērst līdzīgu terora aktu gadījumu, jo tas lielākoties domāts aviopasažieriem, taču liela daļa cilvēku Eiropā nonāk pa sauszemi vai kuģojot pa jūru. 

Deputāte arī uzsvēra, ka potenciālo terora aktu novēršanai nepieciešamas vairākas pakāpes, taču pašlaik būtu nepieciešams fokusēties uz Eiropas drošības dienestiem, kuriem lielākoties ir zināmi cilvēki, kuru darbība potenciāli var apdraudēt citus. 

Arī Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks nosoda teroraktus Parīzē un uzskata, ka teroristu veiktie uzbrukumi Francijas galvaspilsētā Parīzē ir uzbrukumi arī Rietumu vērtībām.
“Mums ir jārēķinās, ka terorisma draudi un akti tuvākajā dekādē Eiropā un visā pasaulē tikai pieaugs. Mēs nevaram totāli izolēties, mums ir maksimāli jādarbojas ES, NATO un nacionālo institūciju līmenī,” pauž deputāts. 

**********************

Taču darbs Eiropas parlamentā turpinās – šonedēļ  vienpadsmit lielu starptautisku uzņēmumu pārstāvji piedalās Parlamenta darbā   un diskutē par deputātu ieteikumiem taisnīgākas uzņēmumu nodokļu sistēmas izveidei.

Vairāki Konstitucionālo jautājumu komitejas deputāti  devušies uz Londonu, lai ar ministriem, parlamentāriešiem un civilās sabiedrības pārstāvjiem pārrunātu gaidāmo Lielbritānijas referendumu par dalību Eiropas Savienībā.Facebook Draugiem Twitter Instagram