Rīgas maratonam - bronza

19.11.2015

Rīgas maratons piekto gadu pēc kārtas ieguva Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalitātes marku un arvien ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no 55 pasaulē, kas saņēmis prestižo IAAF novērtējumu. Baltijas jūras reģionā IAAF Bronzas kvalitātes zīmi vēl ir ieguvuši Dānija ar Kopenhāgenas pusmaratonu.

Šogad IAAF kvalitātes zīmi pasaulē drīkstēja izmantot tikai 55 maratoni, tostarp prestižākie un pazīstamākie pasaules maratoni Ņujorkā, Tokijā, Romā, Parīzē, Berlīnē, Londonā un Bostonā. IAAF kvalitātes zīme rīkotājiem palīdz rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, gan paplašinot "Lattelecom" Rīgas maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, gan  pulcējot augstākas raudzes maratonistus. 

Šogad Rīgas maratons, kur sacensības bija ne tikai klasiskā maratona distancē, pulcēja dalībnieku rekordskaitu, tostarp gandrīz 3000 ārvalstnieku no 69 valstīm. Krita arī trases rekords, trijiem skrējējiem vīriešu konkurencē 42,195 kilometru distanci veicot ātrāk par iepriekšējā gada labāko rezultātu. Jauno trases rekordu izdevās labot par vairāk nekā minūti - divas stundas, 12 minūtes un 28 sekundes.

IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt, katru gadu atkārtoti izpildot precīzi definētus kritērijus, kas aptver visus pasākuma norises aspektus, sākot no trases kvalitātes un organizācijas, dalībnieku un līdzjutēju servisa un mārketinga, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

Nākamgad rīkotāji plāno, ka maratons notiks 15.maijā, Rīgā startēs arī vadošie Latvijas sportisti - Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs.


Facebook Draugiem Twitter Instagram