Atver ziedojumu kontu palīdzībai patvēruma meklētājiem Latvijā

8.12.2015.

Atvērts ziedojumu konts palīdzībai patvēruma meklētājiem Latvijā, liecina sociālā tīkla "Facebook" grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvja Egila Grasmaņa paziņojums plašsaziņas līdzekļiem.

Ziedojumu konts paredzēts līdzekļu vākšanai dažādām neatliekamām patvēruma meklētāju Latvijā vajadzībām, informē iniciatīvas autori. Ziedojumu konts atvērts sadarbībā ar biedrību "Kaņepes Kultūras centrs".

"Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvis Egils Grasmanis norāda, ka "Facebook" grupa ir izveidota šī gada septembrī. Tās mērķis ir sniegt palīdzību patvēruma meklētājiem un bēgļiem, kuri ierodas Latvijā.

Kopš grupas izveides tās dalībnieki un citi atbalstītāji ir ziedojuši dažādas mantas un laiku, lai uzlabotu patvērumu meklētāju situāciju un veicinātu viņu iepazīšanos ar Latviju.
Taču pašlaik ir skaidrs, ka ziedojumi varētu palīdzēt šo palīdzību sniegt koordinētāk un efektīvāk, ātrāk reaģējot arī atsevišķās neatliekamās situācijās.

Grasmanis norāda, ka kaut arī patvēruma meklētāji saņem valsts atbalstu, ir situācijas, kurās nepieciešama papildu palīdzība.

Pašlaik plānots, ka, piesaistot ziedojumus, būs iespējams centralizēti iegādāties papildu pārtiku patvēruma meklētājiem, piemēram, rīsus, cukuru, eļļu, miltus. Tāpat saziedotie līdzekļi tikšot izmantoti transporta izdevumiem patvēruma meklētājiem no Muceniekiem uz Rīgu un atpakaļ dalībai dažādos integrācijas pasākumos un citām vajadzībām.

Pārskatu par izdevumiem no ziedojuma konta "Facebook" grupa sniegs reizi mēnesī. Ziedojuma konta "LV63HABA0551040979831" saņēmējs ir biedrība "Kaņepes Laikmetīgās Kultūras centrs".


Facebook Draugiem Twitter Instagram