Ar dabas izglītības centru palīdzību aicina iepazīt norises pavasarī

07.05.2015

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iedzīvotājus izmantot reģionu dabas izglītības centrus, lai labāk iepazītu norises pavasarī.

Vidzemes reģionā dabas norises iespējams pētīt trīs izglītības centros. Gaujas nacionālā parka centrā "Pauguri" izziņas procesi notiek gan telpās, gan brīvā dabā, piemēram, spēlējot dažādas izglītojošas spēles. Maija vidū šajā centrā tiks atklāta vēl nebijusi interaktīva ekspozīcija "Dziļāk mežā: par Eiropas nozīmes aizsargājamiem biotopiem - nogāžu-platlapju mežiem un boreālajiem mežiem".

Arī centrs "Vecupītes" atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā, tikai Kocēnu novadā. Tajā iespējams apskatīt izstādi par mežu un bioloģisko daudzveidību, piedalīties dabas pētniecības nodarbībās, spēlēt vides spēles, organizēt seminārus un lekcijas. Centra tuvumā sākas 2,8 kilometrus gara dabas taka, kurā iespējams aplūkot dažādas ekosistēmas.

Savukārt Ziemeļvidzemes biosfēras centra "Ziemeļvidzeme" darbība orientēta uz piekrastes dabas iepazīšanu. Tuvumā atrodas arī 1,2 kilometrus garā Randu pļavu taka, kur dabā iespējams iepazīt teritorijā augošos augus un mītošos putnus, jo tā līkumo caur melnalkšņu dumbrāju un pļavām.

Latgales reģionā ar dabas norisēm pavasarī var iepazīties izglītības centrā "Rāzna", kas atrodas Mākoņkalna pagastā, Rāznas ezera krastā. Pavasara norises dabā var vērot gan Mākoņkalnā, gan arī Akmeņu takā, kas ierīkota Jaunstašulos nepilnu 3 kilometru attālumā no Lipuškiem. Iepriekš piesakoties, te tiek sniegta iespēja darboties radošās un interaktīvās nodarbībās par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā, izzināt ezera un tā piekrastes iemītniekus, iepazīt nogāžu un gravu mežus.

Savukārt Pierīgā, Ķemeru nacionālajā parkā, atrodas dabas izglītības centrs "Meža māja". Izmantojot dažādus pētniecības instrumentus, var iepazīt purvus, mežus, jūras piekrasti un noslēpumaino ūdens pasauli. Tāpat iespējams izstaigāt "Meža apļa" taku, lai varētu apskatīt dabisku mežu.

DAP vērš uzmanību, ka katram dabas izglītības centram ir savs darba laiks, tāpēc apmeklējumus vēlams iepriekš saskaņot ar to darbiniekiem.


Facebook Draugiem Twitter Instagram