Muzeju nakts Zemgalē

11.05.2015

Zemgalē Muzeju naktī 16.maijā notiks orientēšanās sacensības, dzejas lasījumi, radosās darbnīcas, liecina Muzeju nakts mājaslapā pieejamā informācija.

Valles pagastā, Vecumnieku novadā, Aktieru Antmaņu muzejā, notiks Valles pagasta amatierteātra iestudējums "Veltījums Rainim un Aspazijai".

Bauskas muzejā paredzēts pasākums "Nenogrimt mazajos darbos / Un ikdienā nezaudēt zvaigznes", kurā gaidāmas mākslas salona "Meistars Gothards" gleznotāju grupas improvizācijas, apsveikuma kartīšu izgatavošana 3D tehnoloģijā, Lupatu grīdceliņa aušana, teātra uzvedums par Aspazijas dzejas tematiku, Bauskas Bērnu jauniešu centra vokālā ansambļa priekšnesumi, kā arī būs aplūkojamas vairākas izstādes. Bauskas pils muzejā notiks pasākums "Tur burvīgā gaismā viss zaigo un laistās... ".

Dobeles novadpētniecības muzejā notiks pasākums "Noskaņas zilā vakarā", kurā iecerēta dzejas darbnīca un radoša darbošanās, būs aplūkojamas izstādes un notiks izzinoša pastaiga uz vēsturisko Tirgus laukumu.

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi "Izbaudi .. ŠO dzīvi", būs darbošanās un pūlēšanās mūzikas pavadībā, lai izprastu Raiņa sacīto: "Izbaudi šo skaisto parādību plūšanu, šo dzīvi [..]".

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā notiks orientēšanās sacensības Alunānam, Aspazijai un Rainim pa pēdām.

Studentu korporācija "Ventonia" rīko pasākumu "Latviešu tautiskuma centienu izpausmes Raiņa un Aspazijas darbos".

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā plānots muzikāls priekšnesums, kurā dziesmas ar Aspazijas un Raiņa dzeju izpildīs Antra un Paulis un sieviešu vokālais ansamblis "Zaļā krūze", darbosies radošā darbnīca un zīmējumu darbnīca bērniem.

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā "Riekstiņi" notiks bērnu dzejoļu lasījumi un dzejoļu ilustrēšana, pēc tam - zīmējumu izstāde.

Jēkabpils vēstures muzejā notiks radošās darbnīcas, kas saistītas ar Raiņa un Aspazijas daiļradi, dzejas lasījumi un koncerts Krustpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" notiks pasākums "Kas zina, ko grib – spēj, ko grib".

Viesītes muzejā "Sēlija" pasākumā "Sēļi un Rainis" būs atvērta sēļu amatu darbnīca un notiks priekšlasījums "Sēlijas Rainis". Pasākumi notiks arī
Mazā Bānīša park, kur brīvdabas kino rādīs filmas pēc Raiņa darbu motīviem.

Viļa Plūdoņa memoriālajā muzejā "Lejenieki" pasākumā "Puķu logs" notiks Aspazijas un Raiņa dzejas lasījumi.

Ziemassvētku kauju muzejā pasākumā "Rainis: Varoņu laiks savu gaitu sāk!" notiks Pirmā pasaules kara ieroču un ekipējuma demonstrēšana un
lāpu gājiens pa strēlnieku cīņu vietām.


Facebook Draugiem Twitter Instagram