Muzeju nakts Kurzemē

11.05.2015

Muzeju naktī 16.maijā Kurzemē skanēs poēma "Daugava", spēles teātri, notiks muzikāli literāras vakarēšanas, liecina Muzeju nakts mājaslapā ievietotā informācija.

Alsungas novada muzejā pasākumā "Pastāvēs, kas pārvērtīsies!" notiks aktivitātes bērniem, iecerēts tējas salons ar "Pārvērtībām", kā arī suitu muzikantu priekšnesumi un dzejas lasījumi.

Lažas pagastā, Aizputes novadā, Apriķu muzejā, pasākumā "Tālas noskaņas zilā vakarā..." būs iespēja iepazīties ar jaunu – 21.gadsimta leģendu – par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti, notiks dzejas darbnīca, kā arī Alsungas muzicējošo vīru koncerts.

Bārtas pagastā, Grobiņas novadā, Bārtas muzejā, pasākumā "Zelta zirgs" atklās izstādi "Zirglietas", kā arī notiks orientēšanās, stafetes, izjādes ar ponijiem un zirgiem.

Džūkstes pagastā, Tukuma novadā, Džūkstes pasaku muzejā, pasākumā "Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa..." notiks amatierteātra izrāde, stāstnieku nakts pie ugunskura, radošās darbnīcas, roku lellīšu izrādes.

Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja rīkotā pasākuma "Cita kino zeme" ietvaros notiks tradicionālās orientēšanās sacensības Saldus pilsētā – "Rainis un Aspazija Saldū", Ērika Ķiģeļa piemiņas izstāde, izstādes "Cita kino zeme" atklāšana.

Jaunmoku pils muzeja pasākumā "Meža grāmatas lasīšanas pamatprasmes jeb Jānīt's zaķa medībās" iecerētas praktiskas nodarbības meža zīmju lasīšanā, sacensības atjautībā, zināšanās, prasmēs un iemaņās, interaktīvā šautuve, šaušana ar loku, poētiski mākslinieciskas radošās darbnīcas,medību suņu parāde, amatnieku tirdziņš pils pagalmā dienas garumā, aktiera Andra Bērziņa koncertuzvedums.

Jaunpils muzejā pasākumā "Katram citāds Rainis un Aspazija…" skanēs Raiņa poēma "Daugava", radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem Jaunpils bibliotēkā, 100 cepuru īpašnieces Lidijas Rozenas-Plikauses cepuru stāsti, stunda kopā ar ritmu pavēlnieku Nilu Īli.

Kazdangas muzejā pasākumā "Latvijas bagātība - Rainis un Aspazija" būs iespēja apmeklēt vietas, kurās pabijis Rainis, piedalīties radošajā darbnīcā un konkursā, kā arī "Raiņa un Aspazijas vakarā" ar Liepājas teātra aktieriem Ilzi Juru un Pēteri Lapiņu.

Sausteres ciemā, Dundagas pagastā, Kubalu skolā-muzejā, pasākumā "Satikšanās. Ernests Dinsbergs, Rainis un mēs" būs iespēja skatīt izstādes "Laikabiedri" un "Mans grāmatu plaukts", skanēs dzejoļi bērniem.

Lapmežciema muzejā pasākumā "Pastāvēs, kas pārvērtīsies" notiks pašdarbības kolektīvu un folkloras kopas "Vilkači" koncerts, seno cīņu paraugdemonstrējumi, pagasta mākslinieku darbu izstāde.

Liepājas muzejs rīko pasākumu "Gals un sākums", kurā plānota ēnu teātra izrāde pašiem mazākajiem bērniem, cirka studijas "Beztemats" performance ar uguns trikiem, pantomīmu un aktierspēli, metalurgu tautas teātra izrādes, performance "Tālas noskaņas zilā vakarā", apvienības "Ārā" deju izrāde "Viens un Divi", Aleksandra Ļebedeva kvarteta koncerts, uguns šovs "Uguns un nakts", "Nepieradinātā Folka Orķestra" koncerts un Liepājas dzejnieku lasījumi. Pasākumi notiks arī Liepājas muzeja ekspozīcijā "Liepāja okupāciju režīmos".

Oskara Kalpaka piemiņas vietā un muzejā "Airītes" rādīs koncertuzvedumu "Es karā'i aiziedams", kā arī filmu "Pulkvedis Oskars Kalpaks".

Pastariņa muzejā, Zentenes pagastā, Tukuma novadā, tiks minēta krustvārdu mīkla lieliem un maziem "Trīs tikšanās", koncerts "Spēlēju dancoju....", Ernesta Birznieka-Upīša, Raiņa un Aspazijas sarakstes kaleidoskops.

Rojas Jūras zvejniecības muzejā pasākumā "Mana jaunu dienu zeme" uzstāsies Kolkas koklētāju ansamblis, atklās Jāņa Anmaņa un bērnu rotaļlietu izstādes, notiks radošās darbnīcas.

Talsu novada muzejā skanēs Raiņa runa, Talsu novada skolēnu koru un Doma kora skolas solistu koncerts, notiks literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas un skolēnu diskusija par Raiņa un Aspazijas lomu savā laikā un mūsdienās, Raiņa un Aspazijas dzejas lasījumi. Ārpusē pie muzeja darbosies muzikālās strūklakas.

Latvijas Lauksaimniecības muzejā, Talsos, pasākumā "Pa Raiņa ielu uz Muzeju nakti…" piedalīsies Ugāles folkloras kopa "Urdava" un amatierteātra kolektīvs "Ugāles drāma", notiks spēles un atrakcijas, bērnu zīmējumu konkurss uz asfalta, fotosalons "Pastāvēs kas pārvērtīsies".

Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" pasākumā "Mēs visi nestipri bez mīlas" būs skatāma ekspozīcija "Savējo stāsti, ne svešo" un izstāde "No dubļiem līdz rozēm". Tukuma muzeja galerijā "Durvis" notiks radošās darbnīcas "Zelta sietiņa kaleidoskops" un loterija. Tukuma muzejā,

Durbes pilī varēs paskatīt izstādi un noklausīties klasiskās mūzikas koncertu. Tukuma muzeja Audēju darbnīcā pasākumā "Pastāvēs, kas pārvērtīsies" apmeklētāji varēs izmēģināt seno amatu, aužot grīdas celiņu no lupatu strēmelēm, darbosies fotosaloniņš, notiks dzejas lasījumi, ekskursija un izstāžu apskate. Pasākumi notiks arī pie Tukuma muzeja sadarbības partneriem - biedrības "Ligzda", tēlotājas mākslas studijā, ugunsdzēsēju depo, Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā baznīcā un citviet.

Pūres pagastā, Tukuma novadā, Šokolādes muzejā, apmeklētājus sagaidīs Rainis un Aspazija, notiks šokolādes tehnologa demonstrācija meistarklasē.

Vaiņodes novada muzejā plānots Toma Bokuma autorkoncerts un Vaiņodes novada amatierteātra  uzvedums "Indulis un Ārija".

Ventspils muzejā rādīs animācijas filmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju. Ventspils Amatu mājā skanēs priekšnesums "Raiņa un Aspazijas kāzas"

Rakstnieka Herberta Dorbes muzejā "Senču putekļi", Ventspilī, pasākumā "Mani mīļie radiņi…" būs rakstnieku dzimtas koku pētījumi.

Liepājas rajonā, Zemnieku sētā "Vītolnieki" notiks pasākums "Mēnesmeitiņa jūras malas sētā".

Facebook Draugiem Twitter Instagram