Noslēgusies akcija - aizved datoru pie ārsta

10.03.2016

Vakar  "Cert.lv" organizēja  bezmaksas  datoru pārbaudes  pie "datorologa", lai ikvienam interesentam dotu iespēju bez maksas pārbaudīt sava datora veselību jeb to, vai tajā nav kādas ļaunas programmas.
 
Un izrādās -  kādā datorā konstatēti 1446 potenciāli ļaundabīgi faili.

Šoreiz par akciju bijusi lielāka interese nekā iepriekš. To apmeklēja 59 interesenti, kamēr pērn šāda akcija pulcēja vien 27 cilvēkus.

Runājot par biežāk konstatētajām problēmām, "Cert.lv" pārstāvji minēja neatjauninātu programmatūru un programmatūras neapdomīgu instalēšanu no nezināmām vietnēm, instalācijas laikā spiežot "ok", "ok", neiedziļinoties, kas zem šī "ok" slēpjas.
Rezultātā dators tiek piepildīts ar nevajadzīgām lietotnēm, kas bremzē tā darbību.

Otra populārākā kļūda ir daudzi antivīrusi uz viena datora. Šis nav tas gadījums, kad vairāk ir labāk, jo tie traucē viens otram strādāt un bremzē datora darbību, atgādina "Cert.lv".

Vēl diezgan bieži konstatētas situācijas, kurās lietotāji uztraucās par vīrusu datorā, jo regulāri nav varējuši pieslēgties tīklam, vai nav varējuši sinhronizēt savas ierīces, bet problēmas cēlonis izrādījās nepareizi iestatījumi vai iekārtas konfigurācija.


Facebook Draugiem Twitter Instagram