Aicina ģimenes pavadīt dienu bez ekrāniem

16.03.2016




30 minūtes dienā un ne vairāk, turklāt ne ilgāk kā 15 minūtes pēc kārtas. Tik ilgu laiku pirmsskolas vecuma bērniem būtu  pieļaujams ikdienā pavadīt pie mobilajām ierīcēm – telefoniem vai datoriem.
 
Eksperti uzskata, ka pretējā gadījumā bērnam var rasties uzvedības problēmas. Lai pievērstu uzmanību nepareiziem audzināšanas paradumiem, centrs “Dardedze” no šīs nedēļas aicina ikvienu jauno Latvijas ģimeni kopīgi pavadīt vienu dienu bez ekrāniem – bez
mobilajiem tālruņiem, planšetēm, televizoriem un datoriem.

Aptaujas rāda, ka Latvijā katrs otrais bērns vecumā līdz diviem gadiem un gandrīz 90% bērnu vecumā no trīs līdz sešiem gadiem ikdienā saskaras ar mobilajām ierīcēm. Psiholoģe Daina Dziļuma stāsta, ka nereti vecākiem, kuri savu atvasi nomierina, tām vienkārši iedodot telefonu, vēlāk nākas saskarties ar nopietnām bērna uzvedības problēmām. 

Bērns ir ļoti trauksmains, viņam ir grūti aizmigt, grūti savaldīties, vai ļoti uztraucas, ar lielām grūtībām ievēro kādus nosacījumus un vienīgais, kas palīdz ir šis telefons.

Eksperti atzīst, ka pārāk agra un nekontrolēta datoru un viedtālruņu lietošana var kļūt par iemeslu bērna impulsivitātei, agresijai, paškontroles grūtībām un miega traucējumiem. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram