Neamputē ceļazīmi

12.05.2015

Lai atturētu cilvēkus no ceļazīmju un cita ceļu aprīkojuma bojāšanas, "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) uzsāk informatīvo kampaņu "Neamputē ceļazīmi!".

Katru gadu uz Latvijas valsts autoceļiem tiek nozagtas vai sabojātas desmitiem un simtiem ceļazīmes, drošības barjeras, luksofori un cits autoceļu aprīkojums. Katra šāda zādzība vai vandālisma akts ir ne tikai ievērojami materiālie zaudējumi, bet šāda rīcība arī apdraud autobraucēju un citu ceļu lietotāju drošību.

Kampaņa sāksies 13.maijā, kad televīzijas ekrānos būs redzami speciāli uzņemti video klipi ar aicinājumu nebojāt ceļazīmes. Tāpat no trešdienas atsevišķos valsts reģionos aicinājumi nebojāt ceļazīmes būs izvietoti uz maršruta autobusiem.

2014.gadā valsts ceļu aprīkojumam bija nodarīti zaudējumi vairāk kā 200 000 eiro apmērā. Visvairāk bojātas un zagtas ceļazīmes - 254. Tāpat pērn bojāti vai nozagti 212 ceļa zīmju stabi, kā arī bojāti vai nozagti 30 signālstabiņi un cits ceļu aprīkojums. Bojāti arī pieturvietu paviljoni, luksofori, apgaismes stabi. Regulāri tiek demolēts apgaismojums gājēju tuneļos zem valsts autoceļiem, cieš arī pieturvietu stikli.


Facebook Draugiem Twitter Instagram