Ugunsdzēsēji aicina ciemos

12.04.2016

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī svinot ugunsdzēsības Latvijā 151. dzimšanas dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 17. maijā aicina uz Atvērtajām durvju dienām.

“Principā visās Latvijas ugunsdzēsības daļās un posteņos ikviens apmeklētājs tiks iepazīstināts ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, tiks izrādīts ugunsdzēsēju depo, parādīta tehnika, kā arī iespēju robežās ļaus pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, gan arī, skatoties no laikapstākļiem, ļaus pamēģināt tādas ugunsdzēsēju lietas kā nedaudz no šļūtenes ar ūdeni palaistīties, iekāpt ugunsdzēsēju automašīnā, un, protams, it sevišķi bērniem tiks atgādināts par drošības noteikumiem un atbildēts uz visiem interesējušiem jautājumiem, un arī pastāstīts par to, kā nākotnē viņi varētu kļūt par ugunsdzēsējiem glābējiem,” informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Inta Šaboha.

Tāpat Inta Šaboha skaidro, ka apmeklētāju klātbūtne netraucēs glābējiem veikt savu ikdienas darbu. “Ja kāds dodas uz izsaukumiem, tad daļās un posteņos paliek citi ugunsdzēsēji glābēji, kas tikmēr var apmeklētājiem izrādīt gan ugunsdzēsēju depo, gan pastāstīt par viņu ikdienu.”

Pasākums norisinās jau sesto gadu pēc kārtas.
“Pieredze rāda, ka ik gadu vairāk kā divi tūkstoši cilvēku ierodas ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem un interese ir novērojama,” atzīst I.Šaboha.

Uz Atvērtajām durvju dienām var doties jebkurš iedzīvotājs.
Pasākumā piedalās visas VUGD daļas un posteņi. “Mājaslapā www.vugd.gov.lv var paskatīties kontaktinformāciju un kura ugunsdzēsēju daļa ir vistuvākā, un 17.maijā no plkst. 10. līdz 19. iet ciemos,” aicina I.Šaboha.
“Individuālie apmeklētāji var ierasties jebkurā laikā, taču bērnudārza un skolēnu grupas gan aicinām pieteikties iepriekš.”

Sagatavoja Ilanda Brežinska


Facebook Draugiem Twitter Instagram