Cēsīs būs sarunu festiāls

12.05.2015

Šovasar, 3.un 4.jūlijā, Cēsu Pils parkā norisināsies sarunu festivāls "LAMPA", kas tiek rīkots ar mērķi radīt platformu, kas veicina sabiedrības iesaistīšanos sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos, tādējādi stiprinot Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstību.

Līdzās dažādu žanru un tēmu sarunām, festivālā būs iespēja piedzīvot arī unikālus kultūras notikumus, piemēram, šobrīd aktuālāko režisoru īpaši festivālam radītas teātra spēles un instalācijas.
Sarunu festivāla "LAMPA" rīkotāji vēlas iedrošināt Latvijas cilvēkus vairāk sarunāties un iesaistīties valstī notiekošajā un aicina festivālā piedalīties visus, kuriem rūp Latvijas nākotne. "Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja rastu iespēju aktīvāk iesaistīties sabiedriskajos un pilsoniskajos procesos. Festivāls būs vide, kā to darīt ārpus pierastajiem formātiem - ar vieglumu, humoru un gudrību pievēršoties jautājumiem, kas ir būtiski Latvijas kā demokrātiskas valsts attīstībai," stāsta festivāla organizatoru un idejas autoru pārstāve Ieva Morica.

Pirmo reizi Latvijas festivālu vēsturē festivāla centrā būs sarunas un diskusijas. Divās iedvesmas un dzīvesprieka pilnās dienās sarunu festivāls "LAMPA" piedāvās 50 dažādu notikumu programmu uz dažādām skatuvēm un teltīs Cēsu pils parka teritorijā. Festivāla apmeklētāji varēs piedalīties spraigu viedokļu apmaiņās par Latvijas lielajiem jautājumiem uz "Izgaismo" skatuves. "Apgaismo" skatuve aicinās uz sarunām, "kas rok dziļumā, atklāj būtisko un ļauj no pirmavota uzzināt un izprast nozīmīgus procesus, lietu kārtību un būtību".
"Uzzibsnī" skatuves programma festivāla apmeklētājus rosinās jaunām idejām un atklājumiem. Vienlaikus platforma tiks dota arī personiskām sarunām un atklātai viedokļu apmaiņai "virtuvē", kā arī citās festivāla tematiskajās teltīs. Latvijas "stand-up" komiķi organizēs politiķu "cepienu", savukārt režisors Dmitrijs Petrenko piedāvās iespēju "pielaikot varu".

Par festivāla notikumiem var uzzināt, sekojot līdzi tā tapšanai un programmas pakāpeniskai publicēšanai interneta vietnē "www.festivalslampa.lv", kā arī festivāla sociālajos tīklos. Festivāla programma tiek radīta, kopā līdzdarbojoties dažādām organizācijām un diskusiju kultūras entuziastiem. Tāpēc tiem, kurus īpaši iedvesmojis festivāla formāts un ideja, ir iespēja pieteikt arī savu pasākumu, sazinoties ar festivāla organizatoriem.Facebook Draugiem Twitter Instagram