Parakstīs memorandu cīņai pret pirātismu Latvijā

26.04.2016Šodien, 26. aprīlī, atzīmējot Starptautisko intelektuālā īpašuma dienu, biedrība Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība un biedrība "Nē, pirātismam Latvijā!" parakstīs sadarbības memorandu, kura mērķis ir kopīgiem spēkiem cīnīties pret pirātismu Latvijā, panākot godīgu atlīdzību filmu producentiem, mūziķiem un citiem radošo industriju pārstāvjiem par paveikto darbu.

LaIPA mūzikas patēriņa indeksā noskaidrots, ka vidēji Latvijas iedzīvotāji mūzikas ierakstu iegādei, koncertiem un festivālu apmeklējumam gadā tērē līdz 30 eiro. Savukārt kinoteātru dati liecina, ka kino biļetēm katrs latvietis gadā atvēl vien sešus eiro.

Šā gada Intelektuālā īpašuma dienas tēma ir digitālais radošums, tāpēc īpaši aktuāls kļūst jautājums par pirātismu jeb intelektuālā īpašuma darbu nelegālu izmantošanu un iegūšanu. Lai gan mūsdienās arī Latvijā ir pieejami legālie mūzikas un video straumēšanas servisi, piemēram, "Spotify" un "Netflix", statistikas dati liecina, ka tikai 18% no aptaujātajiem iedzīvotājiem, kas pēdējā gada laikā ir veikuši audio failu kopēšanu, šos failus ir iegādājušies legālās mūzikas vietnēs.


Facebook Draugiem Twitter Instagram