Kā garderobe ietekmē veselību

26.04.2016Jebkurš aksesuārs, kas maina kustību diapazonu vai ķermeņa formu, nodara kaitējumu mugurkaulam, deformējot muguru, kaklu un plecus. Tādēļ būtiski pievērst garderobei īpašu uzmanību.
 
Augstpapēžu apavi paceļ pēdu sarežģītā leņķī, līdz ar to mainās arī stāja un mugurkaula izliekums, kas var radīt nopietnas muguras sāpes, papildu slodzi muskuļiem un pat dažādas nopietnas deformācijas.
 
Arī smagaskaklarotas nemanāmi maina ķermeņa dabisko smaguma centru un līdzsvaru, un, nēsājot tās ilgstoši, var just sāpes mugurā un kakla daļā.
 
Pieguļošie svārki ar augsto vidukli cieši iekļauj ceļgalus, tādējādi ierobežojot kustības un radot papildu slodzi mugurai. Pēc noteikta laika tas var radīt muguras disku vai muskuļu problēmas. Kustības ierobežos arī atsevišķi šaurie džinsi.
 
Krūšturi ar šaurām lencītēm, iespējams, izskatās labi, tomēr tie nespēj pildīt savu galveno funkciju – pilnvērtīgi balstīt krūtis, tādējādi radot papildu spiedienu pleciem, kas var izraisīt sāpes.
 
Un arī uz pleca nēsājama soma ar šauri lenci var ietekmēt veselību – jāizvēlas soma ar platu lenci un nesamajam nevajadzētu veidot vairāk par 10% no ķermeņa svara.


Facebook Draugiem Twitter Instagram