Zinātnieki: meditācija samazina stresu un veic izmaiņas smadzenēs

27.04.2016
Hārvardas neirozinātnieki atklājuši, ka meditācija ne tikai samazina stresu, bet arī veic izmaiņas cilvēka smadzenēs.

Neirozinātniece Sāra Lazāra no Masačūsetas galvenās slimnīcas un Hārvardas medicīnas skolas, bija viena no pirmajām zinātniecēm, kas sāka pētīt meditācijas un apzinātības stāvokļu ietekmi uz smadzenēm.

Pēc meditācijas un jogas prakses pelēkas vielas apjoma pieaugums novērots piecos smadzeņu apgabalos, turklāt mazāks kļuva tas smadzeņu apgabals, kas atbild par nemieru, bailēm un stresu, tātad – samazinot stresa līmeni.

Lazāra atklāj, ka pēc pētījuma datiem, reālas izmaiņas cilvēkos bijapamanāmas jau pēc 8 nedēļām. Meditācijas – stresa samazināšanas kursa programmā cilvēki apmeklēja nodarbību vienu reizi nedēļā un tiem tika dots uzdevums praktizēt to mājās 40 minūtes dienā.

Meditācija ir vienkāršs prāta treniņš, kurš uzlabo veselību,labāk palīdz tikt galā ar stresu, paildzina mūžu, bet kā vingrinājums, tas nevar palīdzēt pret visu. Meditācija ir noderīga kā palīgterapija, tā pētījumos tiek izmantota pret ļoti daudzām dažādām traumām un slimībām, tomēr meditācija var ietekmēt daļu no simptomiem, bet ne visu un arī ne visiem cilvēkiem tā būs vienlīdz iedarbīga. 

Avots: meta-reality.info


Facebook Draugiem Twitter Instagram