Aicina pārbaudīt sirdi

05.05.2016

Lai atzīmētu Sirds mazspējas dienu, Latvijas Kardiologu biedrība un pacientu biedrība “ParSirdi.lv” aicina iedzīvotājus apmeklēt mobilo “Sirds mazspējas klīniku”, kas darbosies pie tirdzniecības centra “Origo” (Stacijas laukumā 2, Rīgā) 7.maijā no plkst.12.00-15.00.

Palielinoties iedzīvotāju dzīvildzei, pieaug to pacientu skaits, kas cieš no sirds mazspējas. Sirds mazspēja ir aktuāla problēma arī Latvijā, un tiek lēsts, ka vecuma grupā līdz 65 gadu vecumam to sastop aptuveni 1% iedzīvotāju, savukārt 75-85 gadu vecumā - jau 7%.

Visbiežāk sirds mazspēju izraisa koronārā sirds slimība, it īpaši pārciests miokarda infarkts, un paaugstināts asinsspiediens, taču to var izraisīt arī dažādas sirds muskuļa un sirds vārstuļu slimības.
Tāpēc kardiologi iesaka regulāri pārbaudīt sirds veselību, tostarp, uzmanību pievēršot pulsam, kam miera stāvoklī jābūt aptuveni 60 sitieniem minūtē. It īpaši liela vērība šim rādītājam jāpievērš tieši sirds mazspējas pacientiem. Tāpat svarīgi ir sekot līdzi arī asinsspiedienam, atceroties, ka normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mm/Hg.

Mobilajā Sirds mazspējas klīnikā darbosies 3 zonas.
«Reģistratūra»:
       Sirds veselības tests, kuru aizpildot pirmajiem 50 dalībniekiem būs iespēja saņemt dāvānā soļu skaitītājus sirds mazspējas profilaksei
       Informatīvie materiāli par sirds veselības profilaksi
“Veselības pārbaudes”
       Iespēja izmērīt asinsspiedienu un pulsu
       Apmācība, kā mērīt pulsu mājās
 “Kardiologu konsultācijas”
       Sirds mazspējas pacientus konsultēs kardioloģe Ginta Kamzola un citi speciālisti;
       Iespēja saņemt informatīvos materiālus par sirds mazspēju un citām sirds slimībām.

Izplatītākie sirds mazspējas simptomi ir:
•       pieaugoša tūska kājās, sākot no potītēm uz augšu;
•       elpas trūkums, nogurums un nespēks;
•       paātrināta sirdsdarbība miera stāvoklī.


Facebook Draugiem Twitter Instagram