Pieklājība vieno

06.05.2016

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar partneriem sākusi kampaņu "Pieklājība vieno!", kuras laikā dažādu transportlīdzekļu vadītāji un gājēji tiks informēti par izmaiņām satiksmes noteikumos, kā ar viņiem tiks atgādināts par savstarpējo cieņu un sapratni.
Īpaša uzmanība šajā kampaņā būs pievērsta velosipēdistu drošībai ceļu satiksmē.

Latvijā vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 52,1% mēdz pārvietoties ar velosipēdu, bet ikdienā velosipēdu kā regulāru pārvietošanās līdzekli izmanto 9,9% iedzīvotāju. Sākoties siltajam, laikam velosipēdistu skaits ielās ļoti strauji palielinoties.

CSDD ar kampaņu "Pieklājība vieno!" aicina satiksmes dalībniekus cienīt vienam otru, iepazīties un ievērot ceļu satiksmes noteikumus un izvēlēties piemērotāko un drošāko pārvietošanās vietu ceļu satiksmē.

Direkcijā skaidro, ka šogad 1.janvārī spēkā stājās jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuru mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Jaunie noteikumi paredz, ka velosipēdistiem ir jāpārvietojas pa tiem paredzēto infrastruktūru, bet, ja tādas nav, tad pa brauktuvi vai izņēmuma gadījumā - pa ietvi, kur priekšroka dodama gājējiem.Facebook Draugiem Twitter Instagram