Sāk meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

9.05.2016.
Sākot ar šodienu, 9. maiju, Pārtikas un veterinārais dienests līdz jūnija vidum sāk meža dzīvnieku ikgadējo vakcināciju pret trakumsērgu.

Vakcīnas, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, tiks izkaisītas pierobežā - 70 līdz 100 km attālumā no Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežas, arī apdzīvotu vietu tuvumā.

Meža dzīvnieku vakcinācijai izmanto novājinātu trakumsērgas vīrusu saturošu vakcīnu "Lusvulpen", kas iestrādāta zivju miltu, tauku un parafīna maisījuma iekšpusē.

Iedzīvotājiem, pamanot vakcīnu, kas izskatās kā brūngans kubiņš ar šķidru iekšpusi, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti, nevajadzētu to aiztikt, jo meža dzīvnieki sajutīs cilvēku smaržu un ēsmu neēdīs.

Vakcīna nav bīstama ne cilvēkam, ne apkārtējai videi, tomēr, ja cilvēks nonācis tiešā saskarsmē ar vakcīnu - tā nonākusi acīs vai brūcē, jāvēršas pie ārsta. PVD aicina pieaugušos par vakcīnām informēt arī bērnus un lūgt tās nekādā gadījumā neaiztikt.
Lai gan vakcīna nav paredzēta suņiem un kaķiem, to apēdot, dzīvnieka veselība nebūs apdraudēta.Facebook Draugiem Twitter Instagram