Latvijā veiks zemos aviācijas lidojumus un rādīs militāro tehniki

2.06.2016.

No 6. līdz 9.jūnijam Latgali un Vidzemi šķērsos  armijas – gan Latvijas, gan ASV armijas militārā tehnika, tas notiek mācību   “Dragoon Ride II” ietvaros. Militārā tehnika dosies   uz Igauniju. Šo  mācību marša laikā iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku. Tā būs aplūkojama  Daugavpilī,  Rēzeknē  arī pie Ludzas un Varakļānu vidusskolām, Gulbenē un  Smiltenē.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus un autovadītājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Atgādināsim, ka  kopš aprīļa Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no mācībām šogad piedalīsies arī  sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku.

Tāpat NBS informē, ka jūnijā Latvijas gaisa telpā notiks zemie  gaisa kuģu – lidmašīnu un helikopteru - lidojumi, kuri ir nepieciešami, lai to piloti varētu uzturēt kvalifikāciju un atbilstošas spējas.

Zemos lidojumus Latvijas gaisa telpā lidmašīnas veic ne zemāk par 61 metru virs pārlidojamās virsmas, bet helikopteri – ne zemāk par 15 metriem virs pārlidojamās virsmas.

Zemos lidojumus  veic diennakts gaišajā laikā, tos uzsākot ne agrāk kā pulksten 08.00 un pabeidzot ne vēlāk kā pulksten 18.00 pēc vietējā laika.
Tos veic ne vairāk kā četri gaisa kuģi vienā grupā, un laika intervāls starp grupām ir ne mazāks par 30 sekundēm.

Šeit skatāma plašāka informācija par plānotajiem lidojumiem. 
 


Facebook Draugiem Twitter Instagram