Ginesa rekordu grāmata - visvairāk zagtā

3.06.2016.

Ginesa rekordu grāmata bibliotēkās ir visvairāk zagtā grāmata. Un tas arī ir savdabīgs rekords.

10. Novembrī 1951 gadā galvenais Ginesa alus rūpnīcas vadītājs Hjū Bīvers bija izbraucis ar draugiem putnu medībās pie kādas upes Īrijā, kur viņam sanāca strīds ar vienu no viņiem par to, kurš ir vis ātrākais putns Eiropā. Pēc medībām, kad viņi centās atrast atbildi grāmatās, viņiem tas neizdevās.

Tad Hjū Bīvers iedomājās, ka pasaulē noteikti ir ļoti daudz cilvēku, kas nevar atrast atbildi uz dažādiem jautājumiem, un tā arī radās ideja par grāmatu, kuras saturā būs atbildes uz dažādiem jautājumiem. 
Kāds darba biedrs ieteica Bīvers  konsultēties ar diviem dvīņu brāļiem, kuru lielākais hobijs bija visādu faktu izpēte. Darba biedrs domāja, ka viņi spētu lieliski sadarboties šīs grāmatas veidošanā. Pēc sarunas ar abiem vīriem, Hjū Bīvers
 nolīga viņus darbā. Viņu darbs bija meklēt visādus rekordus.

27. Augustā 1955. gadā tikā pārdota pirmais grāmatas izlaidums.
Tā gada beigās šī grāmata bija visvairāk pārdotā grāmata Anglijā. Nākamajā gadā grāmata tika arī izlaista Amerikā, kur tika pārdoti 70,000 eksemplāri.

Tad arī Ginesa rekordu grāmata palika ļoti slavena un šodien tā ir sarakstīta 25 dažādās valodās.. Tajā ir atrodami visdažādākie rekordi pasaulē.

Ik gadus tiek organizētas īpašas rekordu uzstādīšanas ar visdažādāko tematiku, kurās visā pasaulē piedalās desmitiem tūkstošu cilvēku, uzstādot simtiem jaunu rekordu. 

Dažus rekordu paveidus izdevniecība tagad vairs nepublicē – piemēram, smagākos mājdzīvniekus, jo ir atklājies, ka saimnieki mēdz vārda tiešā nozīmē nežēlīgi pārbarot savus mīluļus, lai viņiem mājās būtu pašiem savs Ginesa rekordists. Kopš 1991. gada no reģistriem izslēgti ar alkohola dzeršanu saistītie rekordi, un arī tādas veselībai potenciāli bīstamas pārmērības kā koku un velosipēdu apēšana.


Facebook Draugiem Twitter Instagram