Popularizē novusa spēles tradīcijas Latvijā

7.06.2016.

Lai popularizētu Latvijā izgudrotās novusa spēles tradīcijas, šovasar dažādās Rīgas vietās notiks Lāčplēša novusa čempionāts.  
Jau šo sestdien notiks čempionāta trešais posms Zelta boulinga centrā, kurā var piedalīties ikviens interesents.

“Novuss ir unikāla spēle un vienlaikus Latvijas nacionālais lepnums, ko var spēlēt jebkurā vietā kopā ar draugiem, ģimeni vai kaimiņiem. Novusa kustība Latvijā ir ļoti populāra, un to spēlē dažāda vecuma iedzīvotāji gan iekštelpās, gan māju pagalmos. Var teikt, ka Latvijā novuss ir kļuvis par veiksmīgu alternatīvu biljardam. Lāčplēša novusa čempionāts ir vēl viens veids, kā popularizēt šo spēli un iedrošināt iedzīvotājus to spēlēt,” atzīst novusa pazinējs un profesionāls spēlētājs jau 36 gadus Ēriks Celmiņš.

Nākamie Lāčplēsis novusa čempionāta posmi notiks: 10.06. - Zelta boulinga centrs – Uzvaras bulvāris 10, 11.06. - Doma dārzs – Tirgoņu iela 5/7, 17.06. - Fantasy park – Mūkusalas iela 71, 18.06. – Nabaklab - Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12, 02.07. - Tims Mint - Jāņa sēta 5 .
Reģistrēšanās katram čempionāta turnīram notiks uz vietas līdz čempionāta sākumam. Balvā – novusa galds.

Novuss Latvijā parādījās pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad kuģu namdaris “Faulbaums” izgatavoja vienu no pirmajiem galdiem. Kā pirmās pilsētas, kur sākuši spēlēt šo spēli, bija ostas - Ventspils, Liepāja un Rīga. Oficiālās novusa sacīkstes Latvijā notiek jau kopš 1930.gada. Gadiem ritot, spēles popularitāte pieauga – tā ap 1980.-to gadu vidu Latvijā ar novusu jau nodarbojās vairāk nekā 55 000 spēlētāju. Mūsdienās novuss ir latviešu nacionālā spēle. To spēlē arī ASV, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Lielbritānijā, Gruzijā, Vācijā, Izraēlā un Somijā.


Facebook Draugiem Twitter Instagram