Pasargā sevi no Jāņu traumām!

21.06.2016Katru gadu Līgo svētku laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi sniedz palīdzību smagi cietušajiem, tostarp pieaugušajiem un bērniem. Negadījumi notikuši gan peldoties, gan lecot ūdenī, kā arī neievērojot drošību aktivitātēs pie ugunskuriem, griliem.
 
Lai nepieļautu negadījumus, mediķi aicina Līgo svētku brīvdienās nebūtpārgalvīgiem.

Dodoties svinēt svētkus pie dabas vai lauku mājās/vasarnīcās – jānoskaidrosava atrašanās vieta.  Tādējādi vajadzības gadījumā, izsaucot operatīvos dienestus, varēs precīzi izstāstīt, kur cilvēks atrodas. Noderēs arī GPS funkcija mobilajā tālrunī.

Jāievēro degmaisījumu lietošanas norādījumi – piemēram, aizdedzinot ugunskuru,tajā nevar liet benzīnu vai citus degmaisījumus, kas var strauji uzliesmot un radīt plašus un smagus apdegumus.

Ugunskura tuvumā jāpiesargās. Ja aizdedzies apģērbs, liesma jānodzēš un apdegušo vietu nekavējoties dzesē ar vēsu ūdeni.

Un, protams, ūdenstilpnes – peldvietā nevar lekt no augstuma ne uz galvas, ne uz kājām. Noteikti nedrīkst iet peldēties naktī, īpaši nezināmās peldvietās, kā arī vienam pašam, kur nu vēl alkohola reibumā.

Ja notikusi nelaime un gūta smaga trauma neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt zvanot uz ārkārtas tālruni 113. 


Facebook Draugiem Twitter Instagram