Kā pasargāt sevi no zibens spēriena

5.07.2016.
Jūlijs un augusts Latvijā ir negaisu laiks, kad zibens spērieni nodara vislielākos postījumus. Kā liecina statistika, šī gada jūnija beigās un jūlija sākumā, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo laikaposmu, zibens nodarīto postījumu skaits palielinājies par aptuveni 30%.
Visbiežāk no zibens spērieniem cieš dažādas elektroierīces - televizori un to dekoderi, datori, elektriskās plītis un ēku signalizācijas sistēmas, taču vislielākos un finansiāli sāpīgākos postījumus zibens nodara ēkām, sagraujot to jumtus un izraisot ugunsgrēkus.
 
Lai sevi un savu īpašumu pasargātu no zibens postījumiem, jāņem vērā sekojošais:

1.Zibens spēriens parasti skar visus enerģiju nesošos tīklus, tāpēc, sākoties negaisam, no strāvas jāatvieno visas sadzīves ierīces – un jāatceras no strāvas atvienot visas antenas – arī bezvadu.
 
2.Sākoties negaisam, jāaizver mājām logi un dūmvadu aizvērtņi, kā arī īpaši jāpieskata gan bērni, gan mājdzīvnieki, lai tie neuzturētos ūdens krānu vai radiatoru tuvumā.
 
3. Ja negaiss pārsteidzis, atrodoties ārpus mājas, nevajadzētu stāvēt zem augsta koka.
 
4.Zibeņošanas laikā nav ieteicams nodarboties ar sportiskām aktivitātēm un uzturēties ūdens tilpņu tuvumā.
 
6. Automašīna tiek uzskatīta par vienu no drošākajām vietām, kur paslēpties. Riskantāka pārvietošanās negaisa laikā ir ar velosipēdu, motociklu vai motorolleri – tos negaisa laikā nevajadzētu izmantot.


Facebook Draugiem Twitter Instagram