Visa uzmanība vasaras olimpiādei

3.08.2016.

Uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm devušies gan sportisti, gan oficiālās amatpersonas.
Kopā ar sporta tērpiem un cita veida atribūtiku ceļa somās līdzi paņemti arī Latvijas karogi. Vispirms to uzdevums būs izcelt vietu, kur olimpiskajā ciematā dzīvos Latvijas atlēti, bet pēc tam arī, cerams, to pielietojums būs nepieciešams uzvaras gadījumā.

Jau ceturtdien Rio olimpiskajā ciematā tiks pacelts Latvijas karogs, bet  olimpiskās spēles oficiāli atklās piektdien. Rio atkāšanas ceremonija  risināsies plkst. 2 naktī uz sestdienu (Latvijas laiks). 

Tikmēr leģendārais Brazīlijas futbolists Pelē no organizatoriem saņēmis piedāvājumu Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā iedegt olimpisko uguni.
75 gadus vecais brazīlietis pagaidām nav sniedzis atbildi, jo viņam šis jautājums jāapspriež ar saviem sponsoriem.  Bet kā brazīlietis viņš būtu laimīgs iedegt  uguni,norādīja viens no sava laika pasaules labākajiem futbolistiem. 

Jāpiebilst, ka pašas spēles faktiski jau sākas šodien - jau šovakar, kad olimpiskajos laukumos tiks aizvadīti pirmie futbola mači.

Olimpiskā futbola turnīra sākums pirms atklāšanas ceremonijas nav nekāds īpašs pārsteigums kalendārā, jo citādi gluži vienkārši nepietiek laika, lai 16 vīriešu un 12 sieviešu izlases līdz 21. augustam sadalītu divus medaļu komplektus. 

Ņemot vērā, ka olimpiāde pirmoreiz notiek ne tikai Brazīlijā, bet vispār Dienvidamerikā, kur futbola kā sporta veida numur viens statusu neapdraud praktiski nekas, futbola turnīri šoreiz piesaistījuši īpašu interesi. 
Olimpiskā turnīra neapšaubāmi lielākā zvaigzne būs Neimārs, Spānijas superkluba „Barcelona” futbolists.  Tik augsta līmeņa zvaigznes olimpiskajā futbola turnīrā ir retums, , tāpat arī nav noslēpums, ka futbolā olimpiskā zelta prestižs ir krietni zemāks nekā, piemēram, kontinentu čempionātiem, nemaz nerunājot par Pasaules kausu.

Futbola līdzjutējiem arī jāņem vērā, ka FIFA izmēģinājuma programmas ietvaros olimpiskajos turnīros darbībā būs jaunais noteikums, kas pieļauj ceturtās maiņas veikšanu papildlaikā. Tāpat arī tiks izmēģinātas jaunas tehnoloģijas vārtu guvumu noteikšanai.


Facebook Draugiem Twitter Instagram