Saistībā ar 13.novembra traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, šodien visā Latvijā izsludinās oficiālo sēru dienu un klusuma brīdi plkst.13 kopā ar visām Eiropas valstīm.

Premjere Laimdota Straujuma norāda, ka "Eiropa ir piedzīvojusi vienu no lielākajā traģēdijām tās vēsturē, tāpēc šajā skumjajā brīdī mums visai Eiropai jābūt vienotai un vienoti jāaizstāv savas vērtības un pamattiesības".
"Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus kopīgi aizlūgt un pieminēt Parīzes terora akta upurus. Būsim stipri un vietoti Eiropas skumjās," tā Straujuma.

Saskaņa ar ĀM rīcībā esošo informāciju, teroraktos Latvijas valstspiederīgie nav cietuši.
Rīgā valsts svētkos, 18.novembrī, sabiedriskajā transportā (tramvajs, trolejbuss, autobuss) iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs braukt bez maksas.

Tāpat arī maksas autostāvvietas, kuras apkalpo "Rīgas satiksme", svētku dienā varēs izmantot bez maksas, izņemot apakšzemes stāvvietu Krišjāņa Valdemāra ielā 5a, kur par auto novietošanu būs jāmaksā atbilstoši spēkā esošajiem tarifiem.

Sabiedriskais transports 18.novembrī kursēs pēc brīvdienu saraksta. Minibusi kursēs pēc svētdienu un brīvdienu saraksta, bet par braucieniem minibusos ir jāmaksā ierastajā kārtībā.

Lai pasažieriem būtu ērtāk nokļūt uz/no pasākumu norises vietām, 18.novembrī tiks nodrošināti papildu reisi no pulksten 18 līdz pulksten 24 no pilsētas centra šādos sabiedriskā transporta maršrutos: 2., 3., 11., 12., apvienotajā 12., 23. un 26. (pa Akmens tiltu), 18., 24., 25., 37., 40., 41., 50., 51., 52., 53.autobusa maršrutā; 4., 5., 6., 7., 10. un 11.tramvaja maršrutā; 9., 14., 15., 17., 18., 22. un 27.trolejbusa maršrutā.

Nacionālo bruņoto spēku parādes norises laikā ir iespējami sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Akmens tiltu, Aspazijas bulvāri, Raiņa bulvāri, Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, Brīvības ielu un Bruņinieku ielu.

Savukārt lāpu gājiena laikā no pulksten 18 līdz 20 iespējami īslaicīgi sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Krišjāņa Valdemāra ielu un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri.

Svinīgā pasākuma un Valsts prezidenta uzrunas laikā, kas notiks pie Brīvības pieminekļa, no pulksten 19 līdz pulksten 20.30 ir iespējami īslaicīgi sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas skar Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Aspazijas bulvāri, Raiņa bulvāri, Brīvības bulvāri un Brīvības ielu.

Svētku uguņošanas laikā būs sabiedriskā transporta kavējumi maršrutos, kas šķērso Akmens tiltu un Vanšu tiltu un 22.maršruta autobusi tiks novirzīti pa Salu tiltu. 22.maršruta autobusi pa maršrutu kursēs līdz pieturvietai "Centrālā stacija", tad apgriezīsies pretējā braukšanas virzienā un brauks pa Gogoļa ielu, Lāčplēša ielu, Salu tiltu, Mūkusalas ielu, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri un tālāk pa maršrutu. Mainītajā posmā 22.maršruta autobusi apstāsies visās sabiedriskā transporta pieturvietās. Pieturvietas "13.janvāra iela" un "Grēcinieku iela" netiks apkalpotas, savukārt pieturvieta "Nacionālā bibliotēka" tiks pārcelta aiz Uzvaras bulvāra un Valguma ielas krustojuma.


13.novembra vakarā sešās dažādās Parīzes vietās notika terorakti, kuros dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēki, ir vairāki simti ievainoto. Bojāgājušo skaits tiek precizēts. Francijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, atcelti plānotie izklaides pasākumi.

Latvijas valstspiederīgie, atsaucoties uz ievietoto informāciju Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Francijā mājas lapās, aktīvi sazinājās ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu un vēstniecību, informējot par savu klātbūtni Parīzē un par to, ka atrodas drošībā.
Līdz šim saskaņā ar Francijas Ārlietu ministrijas Krīzes centra sniegto informāciju bojāgājušo un cietušo vidū nav Latvijas valstspiederīgo.

Saskaņā ar “airBaltic” sniegto informāciju Ārlietu ministrijai, Parīzes lidostu darbība nav traucēta, bet tajās ieviesti stingrāki drošības pasākumi, kā arī atjaunota robežkontrole, un tiek veikta personu apliecinošu dokumentu pārbaude Ņemot vērā minēto, aicinām ceļotājus ierasties lidostā laicīgi. Patlaban ierobežojumi lidojumiem no/ uz Parīzes lidostām nav noteikti, bet Latvijas nacionālā aviokompānija rūpīgi seko notikumu attīstībai Parīzē. Ceļotājiem ir jārēķinās ar to, ka saistībā ar pastiprinātu drošības kontroli ir iespējama reisu kavēšanās Parīzes lidostās.
Tāpat jārēķinās ar iespējamu dokumentu (un/vai automašīnas) pārbaudi, ceļojot Francijas teritorijā, kā arī ieceļojot un izceļojot no Francijas pa sauszemes un jūras ceļiem, Līdz ar to jāņem vērā, ka Francijas robežas šķērsošanai var būt nepieciešams ilgāks laiks. Ministrija aicina ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Parīzi, rūpīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju pilsētā un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem, kā arī Latvijas mobilo sakaru operatoru īsziņām.

Šobrīd Parīzē nav noteikti ierobežojumi apmeklēt konkrētas vietas, bet tādi var tikt ieviesti. Publiskā pulcēšanās ir aizliegta. Stingri iesakām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību atrasties publiskās vietās Parīzē. No 16.novembra sabiedriskās iestādes Parīzē ir atsākušas savu darbību, sabiedriskā transporta satiksme Parīzē ir atjaunota pilnā apmērā un tiek nodrošināta arī no/līdz lidostām.

Ārkārtas gadījumā aicinām ceļotājus, kuri atrodas Parīzē, sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10, savukārt tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar ģimenes locekļiem vai draugiem Parīzē, ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni + 371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv
 

 
Finanšu ministrija atklāj kampaņu par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmi, kampaņa šoreiz īpaši centīsies  uzrunāt jauniešus, un tajā iesaistījās arī reperu apvienība “Olas”. 

Kampaņa uzrunās jauniešus, jo šodien viņi varbūt vēl tikai mācās, bet drīz būs darba devēji un darba ņēmēji.
Reperu apvienības "Olas" pārstāvis savukārt pastāstīja, ka piekrituši iesaistīties projektā, jo viņiem bieži norādīja, ka viņu daiļrade ir izklaidējoša, un vajadzētu kādu vēstījumu auditorijai, kas pārsvarā ir jaunieši, un reperi ir pārliecināti, ka "mums  vajag gludus ceļus, ārstu pakalpojumus, un mūsu glābēji, policisti, ārsti pelnījuši ko vairāk".

Finanšu ministrijas kampaņas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par nodokļu nomaksas nozīmi valsts ilgtermiņa attīstībā, parādot, kāds ir visas sabiedrības un katra iedzīvotāja ieguvums.

Visbiežākais iemesls tam, kāpēc iedzīvotāji ir skeptiski un nevēlas maksāt nodokļus, ir informācijas trūkums, kā arī tas, ka iedzīvotāji nezina, kāds ir viņu personīgais ieguvums no nodokļu nomaksāšanas un kādas ir nodokļu nemaksāšanas sekas.

Kampaņā ar vienkāršiem un saprotamiem komunikācijas pasākumiem tiks skaidrots, kur paliek nodokļos samaksātā nauda, kādiem mērķiem tā tiek novirzīta un kādus labumus no tā gūst sabiedrība. Ir ļoti svarīgi atgādināt sabiedrībai, kādas sekas raisa ēnu ekonomika un izvairīšanās no nodokļu nomaksas gan personai individuālā līmenī, gan sabiedrībai un tās vajadzību nodrošināšanai kopumā. 

18.novembrī- plkst. 16  pie Valmieras Kultūras centra   būs iespēja iegādāties kādu no 100 Valmieras bērnu un jauniešu ar roku darinātām svētku svecītēm.
Ienākumi tiks ziedoti Kristīgā žēlsirdības fonda zupas virtuvei. 

Sīkāka informācija pa tālruni: 25985601
Eiropas Parlaments šonedēļ  pieņēma oficiālu pieprasījumu mainīt ES vēlēšanu likumu, norādot, ka  2019.gada Eiropas vēlēšanu kampaņā ir oficiāli jāizvirza ES mēroga kandidāti uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu. Šiem kandidātiem pašiem jākandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un tos oficiāli jāizvirza vismaz 12 nedēļas pirms vēlēšanām.
Pēc parlamentārišu domām - Eiropas Parlamenta vēlēšanas joprojām ir ļoti nacionālas, tādēļ parlaments vēlas palielināt iedzīvotāju interesi par iesaistīšanos. Tāpat būtiski ir  motivēt jauniešus  piedalīties EP vēlēšanās. 
Kā norāda Eiropas Parlaments, visiem ES pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs, jādod iespēja balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, līdz ar to elektroniskai, tiešsaistes, kā arī pasta balsošanas sistēmai jābūt pieejamai visās ES valstīs.
2014.gada EP vēlēšanās četras dalībvalstis (Čehija, Īrija, Malta, Slovākija) nenodrošināja iespēju balsot saviem pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs. Pārējās dalībvalstis ļāva balsot vai nu pa pastu, vai vēstniecībā, vai arī ar pilnvarotās personas starpniecību.

*****************************

Latvijas dzimšanas dienas nedēļā Rīgā notiks LUX Kino balvas dienas – tāpēc Eiropas parlamentya latvijā informācijas birojs  aicina ikvienu valsts iedzīvotāju   bez maksas noskatīties trīs ievērojamas filmas, kas izvirzītas Eiropas Parlamenta LUX Kino balvai.
Filmas tiks izrādītas  – 20. novembrī plkst. 18:30 „Mediterranea”, 21. novembrī plkst. 18:30 „Mustang”,22. novembrī plkst. 18:30 „Urok” („Mācība”).

Filmā „Mediterranea” ir atainots migrantu bīstamais ceļš uz Eiropu. „Mustang” sižets ir par sievietes lomu sabiedrībā. Savukārt „Urok” („Mācība”) stāsts ir par ideālistiskas lauku skolotājas cīņu ar ekonomiskām problēmām.
Tā kā vietu skaits ir ierobežost, tad jāpiesakās, rakstot epastu: epriga@europarl.europa.eu

Vai arī vairāk informācijas meklē šeit vai Facebook lapā : Eiropas Parlaments Latvijā. 
Pēc daudzu gadu apgalvojumiem, ka ķīmijterapija ir vienīgais veids, kā mēģināt likvidēt vēzi, Johns Hopkins slimnīca beidzot sāk stāstīt par alternatīvām.

Jaunākā informācija par vēzi:

1. Ikvienam cilvēkam organismā ir vēža šūnas. Šīs vēža šūnas parādās standarta analīzēs tikai tad, kad ir savairojušās līdz vairākiem miljardiem. Kad ārsts vēža slimniekam saka, ka pēc ārstēšanas viņa organismā vairs nav vēža šūnu, tas vienkārši nozīmē, ka ar analīzēm nav iespējams noteikt vēža šūnas, jo tās nav sasniegušas attiecīgo daudzumu
2. Dzīves laikā vēža šūnas cilvēkam parādās 6 – 10 reizes.
3. Ja cilvēka imūnsistēma ir spēcīga, vēža šūnas tiek iznīcinātas un tām neļauj vairoties un veidot audzējus.
4. Ja cilvēkam ir vēzis, tas norāda uz daudzām nepilnībām pacienta uzturā. Tās var būt saistītas ar ģenētiskiem, vides, pārtikas un dzīvesveida faktoriem.
5. Lai novērstu šīs daudzās uztura nepilnības, imūnsistēmu jāstiprina ar diētas maiņu un uztura bagātinātāju lietošanu.
6. Ķīmijterapija indē strauji augošās vēža šūnas un iznīcina arī strauji augošās veselās šūnas kaulu smadzenēs, gremošanas traktā u.c., un var radīt bojājumus orgānos, piemēram, aknās, nierēs, sirdī, plaušās utt.
7. Apstarošana iznīcina vēža šūnas, bet arī sadedzina, savaino un bojā veselas šūnas, audus un orgānus.
8. Sākotnēja ārstēšana ar ķīmijterapiju un apstarošana bieži vien samazina audzēja izmēru. Taču ilgstošas ķīmijterapijas un apstarošanas rezultātā netiek iznīcināts vairāk vēža.
9. Pārāk lielais toksīnu slogs no ķīmijterapijas un apstarošanas bojā vai pat iznīcina imūnsistēmu, līdz ar to cilvēks ir pakļauts infekcijām un komplikācijām.
10. Ķīmijterapija un apstarošana var izraisīt vēža šūnu mutāciju, un tās var kļūt rezistentas un grūti iznīcināmas. Ķirurģiska operācija arī var izraisīt vēža šūnu izplatīšanos uz citām vietām organismā.
11. Efektīvs veids, kā cīnīties ar vēzi, ir NOBADINĀT vēža šūnas, nebarojot tās ar pārtiku, kura tām nepieciešama, lai vairotos.

No kā barojas vēža šūnas:

a. Vēzi baro cukurs. Izslēdzot cukuru no uztura, vēža šūnām tiek nogriezta viena no svarīgākajām barības vielām. Ievēro: daudzi cukura aizvietotāji ir izgatavoti no aspartāma un ir kaitīgi. Labāks dabīgais cukura aizstājējs ir manuka medus vai melases sīrups, bet ļoti nelielos daudzumos. Galda sālij tiek pievienotas ķīmiskas vielas, lai padarītu to baltu. Labāka alternatīva ir jūras sāls.
b. Piens veido gļotas organismā, it īpaši gremošanas traktā. Vēzis barojas no gļotām. Izslēdzot pienu no uztura un aizvietojot to ar nesaldinātu sojas pienu, vēža šūnas būs badā.
c. Vēža šūnas zeļ un plaukst skābā vidē. Gaļa organismā veido skābu vidi, tādēļ labāk ēst zivis un mazliet vistas gaļas, nevis liellopu un cūkgaļu. Gaļa satur mājlopiem barotās antibiotikas, augšanas hormonus un parazītus, kas ir kaitīgi, it īpaši cilvēkiem ar vēzi.
d. Uzturs, kurš 80% sastāv no svaigiem dārzeņiem un sulām, pilngraudiem, sēklām, riekstiem un augļiem, palīdz organismam veidot sārmainu vidi. Pārējie 20% var sastāvēt no termiski apstrādāta ēdiena, ieskaitot pupiņas. Svaigas dārzeņu sulas nodrošina organismu ar dzīviem enzīmiem, kas viegli absorbējas un 15 minūtēs nonāk organisma šūnās, pabarojot tās un veicinot veselo šūnu augšanu.
Lai nodrošinātu organismu ar dzīviem enzīmiem veselīgu šūnu veidošanai, dzer svaigas dārzeņu sulas (gandrīz visu dārzeņu, ieskaitot diedzētas pupiņas) un ēd svaigus dārzeņus 2 vai 3 reizes dienā. Enzīmi iet bojā 40°C temperatūrā.
e. Nelieto kafiju, tēju un šokolādi, šajos produktos ir augsts kofeīna līmenis. Zaļā tēja ir labāka alternatīva, un tai piemīt pretvēža iedarbība. Lai izvairītos no zināmiem toksīniem un smagajiem metāliem krāna ūdenī, vislabāk dzer attīrītu vai filtrētu ūdeni. Destilēts ūdenis ir skābs, nelieto to.

12. Gaļas olbaltumvielas ir grūti sagremojamas, un tam nepieciešami ļoti daudz gremošanas fermentu. Nesagremotā gaļazarnās pūst un noved pie vēl lielākas toksīnu uzkrāšanās.
13. Vēža šūnu sieniņām ir izturīgs olbaltumvielu pārvalks. Ēdot mazāk gaļu vai to neēdot vispār, gremošanas traktā ir vairāk brīvu enzīmu, kas var uzbrukt vēža šūnu olbaltumvielu pārvalkam, un tas ļauj organisma imunitātei iznīcināt vēža šūnas.
14. Daži uztura bagātinātāji palīdz stiprināt imūnsistēmu (IP6, Flor-ssence, Essiac, antioksidanti, vitamīni, minerālvielas, neaizvietojamās taukskābes u.c.), lai organisma imunsistēma pati varētu iznīcināt vēža šūnas. Citi uztura bagātinātāji, piemēram, E vitamīns, izraisa apoptozi jeb ieprogrammētu šūnu nāvi – normālu organisma metodi, kā atbrīvoties no bojātām, nevajadzīgām vai liekām šūnām.
15. Vēzis ir prāta, ķermeņa un gara slimība. Aktīvs un pozitīvs garastāvoklis palīdzēs izdzīvot cilvēkam, kurš cīnās ar vēzi.
Dusmas, aizvainojums un rūgtums organismā veido nervozu un skābu vidi. Iemācies kļūt par mīlošu un piedodošu cilvēku. Iemācies atslābināties un baudīt dzīvi.
16. Vēža šūnas nevar izdzīvot vidē, kur ir daudz skābekļa. Fiziskas aktivitātes katru dienu un dziļa elpošana palīdz nogādāt šūnās vairāk skābekļa. Skābekļa terapija ir vēl viens veids, ko izmanto vēža šūnu iznīcināšanai.
Rīdzinieki un pilsētas viesi 21.novembrī aicināti piedalīties līdz šim nebijušā "Staro Rīga skrējienā", kas notiks gaismas festivāla "Staro Rīga" pēdējā norises dienā.

Jau astoto gadu novembrī ar Rīgas domes atbalstu galvaspilsētā risinās gaismas festivāls "Staro Rīga", kas šogad notiks no 18. līdz 21.novembrim, un tā norises pēdējā dienā ikviens aktīva dzīvesveida piekritējs aicināts izbaudīt naksnīgās Rīgas burvību skrienot.
"Staro Rīga skrējienā" būs iespēja pārbaudīt savu sportisko formu 3,5 kilometru distancē nūjojot, ejot un skrienot, kā arī septiņu kilometru distancē skrienot, izvēloties veikt vienu vai divus apļus. Starts skrējienam būs Pils laukumā plkst.20.30, kur jau no plkst.18 būs iespēja saņemt dalībnieka numuru.

Skrējiena trase vedīs pāri Vanšu tiltam un pa Ķīpsalu, kurā arī atradīsies vairāki gaismas un skaņas objekti. Šis pasākums būs īpašs ar to, ka netiks noteikti ātrākie skrējēji, bet organizatoru un atbalstītāju sarūpētas balvas saņems košākie, gaišākie un atraktīvākie dalībnieki, tādēļ organizatori rosina ikvienu dalībnieku padomāt par gaismas elementiem savā tērpā.

Sacensību centrs atradīsies Pils laukumā, kur būs sarūpētas arī dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Turpat atradīsies arī "Staro Rīga skrējiena" finiša zona, kurā skrējiena dalībnieki varēs saņemt ūdeni, siltu tēju un veselīgu putru. Domāts arī par skrējēju sasildīšanās iespējām, nodrošinot sacensību centru ar ugunskuriem.

Līdzjutēji un skrējēji savus spēkus varēs pārbaudīt, izmēģinot arī alpīnisma sienu, kura iekļaujas kopējā festivāla "Staro Rīga" koncepcijā - reizē ar sportisko aktivitāti uz sienas norisināsies gaismas spēle. Mazākie līdzjutēji, kuri trasē nedosies kopā ar vecākiem, skrējiena laiku varēs pavadīt siltā teltī, iesaistoties radošās un sportiskās aktivitātēs.

Informācija par skrējienu un reģistrācija tam atrodama tīmekļa vietnē "www.starorigaskrejiens.lv". 
Rīgas Brāļu kapu galveno vārtu restaurācijai savākti  vairāk kā 36 tūkstoši eiro.

Kopumā trīs gadu laikā iedzīvotāji Brāļu kapu restaurācijai saziedojuši ap 200 000 eiro.

Fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna aicina iedzīvotājus turpināt ziedot.

Ziedojumu telefonakcijas laikā fonds cer saņemt 65 000 zvanu, kas dotu iespēju sākt darbu pirmajā kārtā 2016.gadā.
Galvenie vārti tika uzstādīti 1930.gadā, un fonda pārstāvji cer pabeigt vārtu restaurāciju trīs gadu laikā. 

Ziedojumu tālrunis ir 90006480.

Lielākā daļa Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu jau ir paveikta, bet tos pilnībā pabeigt paredzēts līdz Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā.
Sestdien, 28.novembrī, plkst.10 Rīgas sporta manēžas telpās, Maskavas ielā 160 galvaspilsētas iedzīvotājus gaidīs treneris Mārtiņš Dakša, lai kopā vingrotu, kā arī sniegtu padomu par katram piemērotāko treniņu metodiku, fizisko slodzi, veselīgu uzturu un par vispusīgu fizisko sagatavotību, vēsta Rīgas dome. 

Bezmaksas sporta nodarbības laikā treneris pastāstīs, kā vingrot un uzturēt sportiski veselīgu formu ziemas periodā. Tāpat treneris konsultēs, kā sastādīt individuālu aktivitāšu plānu, kā sabalansēt fizisko slodzi ar veselīgu uzturu. Nodarbības apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par izturības, spēka, ātruma, lokanības un koordinācijas trenēšanu, par dažādu vingrojumu pielietošanu atbilstoši sava ķermeņa īpatnībām.

Uz nodarbībām jāņem līdzi sporta tērps, jo tiks nodrošinātas ģērbtuves un arī duša.

Šāda veida aktivitātes mērķis ir sniegt iedzīvotājiem iespēju bez maksas apmeklēt sporta nodarbības, kā arī uzzināt par jautājumiem, kas saistīti ar vēlmi īstenot aktīvu, veselīgu dzīvesveidu.
 
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma, ka konkursā par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam medijam, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu, uzvar TV kanāls „Sportacentrs.com TV“ .

Pretendents savā pieteikumā norāda, ka 2016.gadā sabiedriskā pasūtījuma ietvaros paredzēts nodrošināt 260 sporta pasākumu tiešraides (Latvijas un Baltijas līmeņa čempionāti dažādos sporta veidos).

Līgumu ar konkursa uzvarētāju noslēgs uz vienu gadu – līdz 2016.gada beigām - ar iespēju to pagarināt.

NEPLP pretendentus vērtēja pēc vairākiem kritējiem, piemēram,  raidījumu apjoma plāna un laika grafika, ieskaitot sabiedriskā pasūtījuma raidījumu saturisko koncepciju, sabiedriskā pasūtījuma raidījumu vizuālā piedāvājuma, sasniedzamās auditorijas, finanšu izmantošanas plāna, tehniskā nodrošinājuma.

Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi četri televīzijas kanāli: LTV1, LTV7, „Re:TV“ un „RīgaTV 24.”
Par godu Latvijas 97. dzimšanas dienai Sarkandaugavas un Čiekurkalna attīstības biedrības, kā arī "Aldara alus" muzejs aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā "Gaismasziņa".
 
18. novembrī no plkst.18 iedzīvotāji tiek aicināti ar svecēm kopīgi izgaismot apkaimju centrālās ielas - Tilta ielu un Čiekurkalna 2.līniju -, izveidojot gaismas promenādi visā tās garumā. Iedzīvotāji tiek aicināti nākt ar pašu gatavotiem svečturiem, kuriem pievienots novēlējums, radot svētku un kopības sajūtu.

Tāpat svētku nedēļā iedzīvotāji tiek aicināti izrotāt savas mājas logus un piedalīties konkursā. Lai to darītu, jānofotografē izrotātais savas mājas logs un fotogrāfija jāieliek sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirkas "#gaismasziņa" un "#sarkandaugava" vai "#čiekurkalns". 

Prestižajā konkursā "Pasaules gada monēta" Latvijas Bankas pagājušajā gadā izlaistā Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai veltītā monēta atzīta par labāko pasaulē nominācijā "Labākais mūsdienu notikumu atspoguļojums".
 
Konkursa finālā dažādās kategorijās par uzvarējušām atzītās monētas sacentīsies par "Pasaules gada monētas" titulu. Otrajai kārtai žūrija izraudzījās desmit monētu, tai skaitā monētu "Baltijas ceļš", bet uzvarētāju plānots publiskot 2016. gada janvārī.
 
Konkurss "Pasaules gada monēta" monētu mākslā ir līdzvērtīgs "Oskara" piešķiršanai kinomākslā,informē Latvijas Banka. Tā šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem - 2010. gadā par labāko zelta monētu un
"Pasaules gada monētu" tika atzīta zeltā kaltā "Latvijas monēta". Kopš 2000.gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas "Millennium", "Liktenis", "Brīvības cīņas" un "Miglā asaro logs".
 
Baltijas ceļa jubilejai veltītās piecu eiro sudraba kolekcijas monētas, kura joprojām pieejama iegādei Latvijas Bankas kasēs, grafisko dizainu veidojis Visvaldis Asaris. Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm. 

Lai mazinātu risku saslimt ar gripu, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti rekomendē ģērbties piemēroti laika apstākļiem, kā arī censties pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, tajā skaitā sabiedrisko transportu.

Svarīgi vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā.

Roku mazgāšanā priekšrocība dodama šķidrām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas saglabājas cietajos ziepju gabalos. Ja rokas nav mazgātas, jāizvairās no pieskaršanās acīm, degunam un mutei.

Svarīgi kabatlakata vietā izmantot vienreizlietojamas salvetes, pēc lietošanas tās izmest. 

Satiekoties ar draugiem vai paziņām, gripas epidēmijas laikā vajadzētu atturēties no draudzīgā skūpsta vai ciešiem apskāvieniem, it īpaši, ja kādam ir saaukstēšanās pazīmes. Un, protams, nelietot kopīgus traukus un galda piederumus.

Visbeidzot, atgriežoties mājās, der izskalot rīkli un degunu ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citas zāļu tējas, vai sāls ūdens šķidrumu, jo deguna un rīkles gļotāda ir gripas vīrusa ieejas vārti.

Sakarā ar Lāčplēša dienas pasākumiem jau šovakar aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu vairākās vietās Rīgā.

No šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.14 transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana aizliegta Aspazijas bulvāra abās pusēs, posmā no Teātra ielas līdz Kaļķu ielai un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra abās pusēs, posmā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai, tāpat no šodienas plkst.20 līdz rītdienas plkst.10.30 - ielas abās pusēs starp Herdera laukumu un Doma laukumu un Herdera laukumā.

Rīt no plkst.6 līdz 12 transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu aizliegs Aizsaules ielas abās pusēs un Varoņu ielas labajā pusē, posmā no Aizsaules ielas līdz ēkai Varoņu ielā 3A (pie Rīgas Brāļu kapiem), kā arī autostāvvietā pie Pirmajiem Meža kapiem Aizsaules ielā, kā arī šodien no plkst.15 līdz 24 11.novembra krastmalas labajā pusē, posmā no Daugavas gātes līdz Vanšu tiltam.

Arī šogad Lāčplēša dienas vakarā no plkst.18 līdz 24 tiks slēgta satiksme 11.novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltu, lai iedzīvotāji netraucēti varētu piedalīties tradicionālajā svecīšu nolikšanā pie Rīgas pils.

Tāpat rīt no plkst.17 līdz 24 būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam.
6.novembrī Smiltenē pirmo reizi notika uzņēmējiem veltīts pasākums “Smiltenes novada Uzņēmējs”. Smiltenes novada domes apbalvojumus uzņēmēji saņēma divās nominācijās – “Lielākās ražošanā ieguldītas investīcijas 2014.gadā” un “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2014.gadā”. 

Kā trīs lielākie nodokļu maksātāji Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma SIA “8CBR”, SIA “TROLL Smiltene” un SIA “FIRMA MADARA 89”.
Kā lielākie investori ražošanā 2014.gadā apbalvojumus saņēma A/S “SMILTENES PIENS”, SIA “SMILTENE IMPEX” un SIA “GRAANUL INVEST”.

11. novembrī Lāčplēša dienai veltīti pasākumi “Varoņu dzīvību un nāvi svētījot, Latvija dzimst”.

Plkst. 16.00 Ķikuļu Jēkaba piemiņas pasākums. 
Plkst. 18.00 Svētbrīdis Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
Plkst. 18.30 Lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie Brīvības cīņās kritušo karavīru pieminekļa. Aicinām uz lāpu gājienu ņemt līdzi savas lāpas un sveces, kā arī Lāčplēša dienā ēku un māju logos iedegt svecītes, lai godinātu mūsu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. 

18. novembrī plkst.18.00 Smiltenes kultūras centrā svinīgais Valsts svētku pasākums “Audiet mani karogā sarkanbaltisarkanā” un Smiltenes novada apbalvojumu “Goda cilvēks” un “Gada Balva” pasniegšana. Piedalās vokālā grupa “Latvian Voices”. 

11. novembrī Grundzālē notiks Lāčplēša dienai veltītas orientēšanās sacensības Grundzāles nakts.
Starts no 18.30. Sacensību centrs atradīsies Grundzāles pamatskolas sporta zālē. Sacensībās būs dažādas vecuma un meistarības grupas. Tajā skaitā arī ģimeņu grupa.
Ar sacensību nolikumu var iepazīties OK Azimuts mājas lapā.

Un vēl - Sākoties gada patriotiskākajam mēnesim – novembrim, Smiltenes novada centru rotā patriotiski vides elementi – koka rotājumi ar izgaismotiem latvju zīmju rakstiem.
Lai šīs latvju zīmes nes Smiltenes novada iedzīvotājiem un viesiem spēku, aizsardzību un svētību!
Atbilstoši Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošajai informācijai Šarmelšeihā vēl uzturas 155, bet Hurgadā - 170 "GoAdventure" tūrisma kompānijas klienti, kuri Ēģiptē ieradušies ar "AirCairo" aviokompāniju.

Tūrisma kompānija "GoAdventure" informējusi ĀM, ka visi ceļotāji ir drošībā un ir izmitināti viesnīcās.
Tāpat visus ceļotājiem radušos izdevumus sedz kompānija "GoAdventure".
Ceļotāju atgriešanos Latvijā no Šarmelšeihas "GoAdventure" plāno nodrošināt otrdien, 10.novembrī, savukārt informācija par reisu no Hurgadas uz Latviju tiek precizēta un būs drīzumā pieejama tūrisma kompānijas interneta vietnē.

Tāpat ministrijā norādīja, ka tā turpina saņemt neskaitāmus zvanus un e-pastus no ceļotājiem, kuri atrodas Ēģiptē vai tuvākajā laikā plāno turp doties. Ceļotāju sūdzības tiek operatīvi pārsūtītas tūrisma kompānijām steidzamai saziņai ar personām. Tāpat ĀM informē, ka tūrisma kompāniju "Teztour", "Novatours" un "Alida Tūrs" klienti, kas ceļoja uz Šarmelšeihu ar Latvijas aviokompāniju "airBaltic" 7.un 8. novembrī ar diviem speciālajiem reisiem ir nogādāti Latvijā – kopā gandrīz 300 cilvēku.

ĀM preses sekretārs - vēstnieks Raimonds Jansons norādīja, ka gan Latvijas ĀM Konsulārais departaments, gan arī Latvijas vēstniecība Ēģiptē uztur saziņu ar Latvijas tūristiem Šarmelšeihā un sniedz nepieciešamo palīdzību savas kompetences ietvaros.

"GoAdventure" norāda, ka saistībā ar daudzu valstu sāktajiem tūristu evakuācijas plāniem no Ēģiptes, patlaban ir ļoti sarežģīti veikt izlidošanas laiku saskaņošanu ar Ēģiptes lidostām, lai nodrošinātu tūristu nogādāšanu Latvijā.

Jaunākajā "GoAdventure" paziņojumā teikts, ka lidmašīna no Šarmelšeihas varētu izlidot otrdien, 10.novembrī, plkst.19 un Rīgas lidostā nolaisties plkst.23.30.

"Informējam, ka tūristiem, kuri atrodas Ēģiptes viesnīcās nepastāv tieši drošības apdraudējumi, bet atbilstoši Ārlietu ministrijas rekomendācijām, aicinām ierobežot un izvairīties no individuāliem ceļojumiem pa sauszemi visā Ēģiptes teritorijā," teikts ĀM paziņojumā.

Jāatgādina, ka Latvijas Civilās aviācijas aģentūra drošības apsvērumu dēļ nolēmusi uz nenoteiktu laiku aizliegt lidojumus uz Ēģiptes kūrortpilsētu Šarmelšeihu.
Jauni tūristi uz Ēģipti netiks nogādāti.

Tāpat vēstīts, ka 31.oktobrī pēc pacelšanās no Šarmelšeihas lidostas Ēģiptes Sinaja pussalas ziemeļos nogāzās ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviokompānijas "Kogalimavia" lidmašīna "Airbus A-321" ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, kas veica čārterreisu uz Sanktpēterburgu, un katastrofā gāja bojā visi 224 aviolainerī esošie cilvēki.
Reisa pasūtītājs bija Krievijas tūroperators "Brisco". Pirms nogāšanās lidmašīna zaudēja sakarus ar gaisa satiksmes kontroli. Katastrofas iemesli vēl nav noskaidroti, bet ir izteikti apgalvojumi, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bija terorakts - bumbas sprādziens vai uz to raidīta raķete.

------------
Arlietu ministrijā diennakts režīmā darbojas konsulārās informācijas dežūrtālrunis ārkārtas gadījumiem – 26337711.
Valsts policija no šā gada 9. līdz 27.novembrim organizē bērnu zīmējumu konkursu "Esmu redzams – esmu drošs", lai skolēnus izglītotu par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību diennakts tumšajā laikā.

Konkursā tiek aicināti piedalīties 1.-4. klašu audzēkņi.
Zīmējumu konkursa "Esmu redzams – esmu drošs" mērķis ir veicināt izglītības iestāžu jaunāko klašu skolēnu izpratni par gaismu atstarojošo elementu nepieciešamību apģērbā, lai piedaloties ceļu satiksmē, neapdraudētu savu drošību. Tāpat izglītot un atgādināt skolēniem par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību, īpaši diennakts tumšajā laikā un slikti apgaismotos ceļa posmos, kā arī sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību.

Skolēni zīmējumus var veidot dažādi – zīmēt ar zīmuļiem, krāsām, krītiņiem, flomāsteriem vai citiem materiāliem uz A4 lapas vienas puses.

Bērni zīmējumus var papildināti ar devīzi, apakšvirsrakstu, dzejoli vai ko citu tam līdzīgu. Būtiski ir zīmējumam klāt pievienot zīmīti, uz kuras norādīts darba autora vārds, uzvārds, klase, izglītības iestādes nosaukums, zīmējuma nosaukums, kā arī klases audzinātāja tālruņa numurs, lai policijas pārstāvis nepieciešamības gadījumā varētu sazināties.

Uzzīmētos darbiņus skolēni līdz 19.novembrim (ieskaitot) var iesniegt sev tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai sūtīt pa pastu, pievienojot norādi - "Esmu redzams – esmu drošs" konkursam.
Uzņemta dokumentālā filma par kādreizējo Latvijas Tautas frontes līderi Daini Īvānu, tās pirmizrāde paredzēta 9.novembrī.

Par Latvijas pagātni un tagadni Īvāns filmā stāsta "bez noklusējumiem un politiski klišejiskiem tekstiem, kas ar milzu apjomu skalo cilvēku smadzenes medijos un presē ikdienā".
"Īvāns uzskata, ka vara degradē cilvēku, viņam ir savi argumenti, kuros šajā laikā ir būtiski ieklausīties. Viņš ir gatavs atzīt arī savas kļūdas un vilšanās, kas ir tik neraksturīgi mūsdienu politiskās domas līderiem. Viņš atzīst arī personiskos zaudējumus, kas upurēti uz sabiedriski politiskās cīņas altāra," pauž filmas veidotāji.

Tāpat filmas veidotāji akcentē, ka filma "Īvāns" tapusi gada garumā, filmēšanas grupai "izbaudot Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās "Īvānos"".
Filmā redzami kadri no vēstures arhīviem un Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Filmas režisors ir Andrejs Verhoustinskis, scenārija autore - Nora Ikstena. Pēc pilmizrādes filma tiks izplatīta kinoteātros visā Latvijā.

Gatavojoties Lāčplēša dienai, pie Rīgas pils mūriem jau uzstādīts metāla siets svecīšu likšanai.

Jau vairākus gadus notiek diskusija par to, ka  tradīcija iedegt Rīgas pils mūrī svecīti bojā vēsturisko mantojumu - svecīšu izvietošana un pēc tam izkusušo sveķu tīrīšana drupina mūri.
Šogad Valsts akciju sabiedrība ''Valsts nekustamie īpašumi'' šim nolūkam pie Rīgas pils mūra uzstādījusi speciālu metāla sietu, un uz tā varēs izvietot ap 10 000 svecīšu.  

Lāčplēša dienā  - tas ir trešdien, daudzviet Latvijā notiek dažādi pasākumi, atceroties 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Viens no skaistākajiem pasākumiem jau 8 gadu notiks Cēsīs, tur uz pils parka kāpnēm ikviens tiek aicināts plkst.18.30 iedegt sveci  Latvijas kontūrā.

Bet Aizsardzības ministrija, gaidot Lāčplēša dienu  un valsts svētkus, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, pareizi to ir nēsāt ar stūriem uz augšu, V burta veidā.

Iedzīvotāji ir arī aicināti  piedalīties lentīšu locīšanas pasākumos Rīgā un reģionos, lai salocītu sarkanbaltsarkano lentīti sev, savai ģimenei un tuvajiem cilvēkiem. 

Limbažu policija lūdz iedzīvotāju palīdzību 1924.gadā dzimušās Almas Laiviņas meklēšanā. Sieviete šā gada 2.novembrī, ap pulksten 17:00 vakarā ar velosipēdu devusies prom no savas dzīvesvietas Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, mājām “Tauriņi”. A.Laiviņa devusies nezināmā virzienā un šobrīd viņas atrašanās vieta nav zināma.

Policijas rīcībā informācija par pazudušo diemžēl ir visai skopa, zināms, ka viņa ir neliela auguma - aptuveni 150 cm gara, bija ģērbusies tumšas krāsas jakā un pārvietojas ar velosipēdu. Iespējams, ar sabiedriskā transporta palīdzību, viņa devusies uz kādu citu pilsētu.
Par sievietes prombūtni policiju informēja šodien un nekavējoties tika sākti meklēšanas pasākumi, pārbaudot visas iespējamās vietas, kur sieviete varētu atrasties, kā arī pārbaudīti maršruti pa kuriem viņa varētu būt devusies prom. Pašlaik meklēšanas pasākumi nav devuši vēlamo rezultātu un policija lūdz iedzīvotāju palīdzību.

Ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu A.Laiviņas atrašanās vietas noskaidrošanu, lūdzam informēt pa tālruņiem 110, 26339769 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī. 
Patlaban Ēģiptes kūrortos ir 460 tūristi no Latvijas - Šarm eš Šeihā atrodas 270, bet Hurgadā - 190 tūristi.

Kā informēja aviokompānijas "airBaltic" viceprezidents Jānis Vanags, šos tūristus Latvijā varētu nogādāt ar diviem reisiem, ja tiks dota atļauja veikt lidojumus.

Patlaban "airBaltic" reisus uz Šarmelšeihu neveic, kamēr netiks dota atļauja no kompetentajām iestādēm. Šodien Civilās aviācijas aģentūrā notiek sēde, kurā šis jautājums tiks izlemts. Lēmums var būt gan aizliedzošs, gan rekomendējošs.

Ja atļauja tiks dota, "airBaltic" esot gatava lidot uz Šarm eš Šeihu jau rīt. Pagaidām tūristi ir izmitināti viesnīcās.

Šos izdevumus segs "airBaltic" un tūroperators "Tez Tour".

Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris, un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.
Līdzīgi kā citu valstu aviokompānijas "airBaltic" vakar atcēla lidojumus uz Ēģipti. 
Latvijā reģistrēti un laboratoriski apstiprināti kopumā trīs saslimšanas ar gripu,informē Slimību profilakses un kontroles centrā. 

Visi trīs pacienti  uzņemti slimnīcās.
No ambulatorām iestādēm vēl nav ziņu.

Gripas vīrusi sāk izplatīties, taču šobrīd par gripas epidēmiju nevar runāt.
Līdzīgā situācija arī citur Eiropā.
Starptautiskās konferences „Riga Conference 2015” pasākumu laikā nepieciešamības gadījumā galvaspilsētā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība:

- 5. novembrī no plkst.19.30 līdz 22.00 Elizabetes ielā pretī iebrauktuvei Berga bazārā;
- 6. novembrī no plkst.11.00 līdz 12.30 Oskara Kalpaka bulvāra posmā no Elizabetes ielas līdz Antonijas ielai;
- 6. novembrī no plkst.10.30 līdz 15.00 pie ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 3;
- 6. un 7. novembrī Reimersa ielā;
- 6. un 7. novembrī Smilšu ielas posmā no Pulvertorņa līdz ēkai Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14;
- 6. un 7. novembrī Uzvaras bulvāra un Valguma ielas krustojumā;
- 6. un 7. novembrī Valguma ielas un Akmeņu ielas krustojumā;
- 6. un 7. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ieejas zonā (Uzvaras bulvāra pusē).
 
Sabiedriskā transporta satiksme un gājēju kustība pie delegācijas pārstāvju apmeklējamiem objektiem tiks regulēta atbilstoši nepieciešamībai.
 
Tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt (izņemot transportu ar speciālām caurlaidēm):
- no 5. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.22.00 Reimersa ielas abās pusēs;
- 5. novembrī no plkst.16.00 līdz 20.00 un 6. novembrī no plkst.8.00 līdz 11.30 Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā un virzienā no Apgabaltiesas ēkas līdz Elizabetes ielai;
- no 6. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.23.30 Valguma ielas posmā no Uzvaras bulvāra līdz Akmeņu ielai (abās ielas pusēs);
- no 6. novembra plkst.7.00 līdz 7. novembrim plkst.23.30 Smilšu ielas posmā no Pulvertorņa līdz ēkai Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 14 (abās ielas pusēs);
- no 6. novembra plkst. 7.00 līdz 7. novembrim plkst. 23.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieku stāvvietā (Akmeņu ielā).
Pamatojoties uz pasažieru plūsmas izpēti, no sestdienas, 7.novembra, tiks mainīti kustību saraksti atsevišķu pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" minibusu maršrutiem, kā arī tiks veiktas izmaiņas 263.minibusa maršrutā virzienā no Šampētera.

Izmaiņas skars vairāku minibusu kustības sarakstus, daļai minibusu paredzot biežāku kursēšanu, savukārt daļai minibusu reisu skaitu samazinot.

No sestdienas tiks mainīti 206.minibusa maršruta "Autoosta-Mežciems", 208.minibusa maršruta "Autoosta-Pļavnieki", 216.minibusa maršruta "Centrs-Ķengarags" kustību saraksti darba dienās un brīvdienās.

204.minibusa maršrutā "Centrs-Jugla", 270.minibusa maršrutā "Imanta-Pļavnieki", 244.minibusa maršrutā "Centrālā stacija-Iļģuciems", 280.minibusa maršrutā "Autoosta-Purvciems" būs izmaiņas darba dienu un sestdienu kustību sarakstos.

214.minibusa maršrutā "Centrālā stacija-Dreiliņi" tiks noteikts vienots kustību saraksts darba dienās un brīvdienās, savukārt 263.minibusa maršrutā "Mežciems-Šampēteris" tiks mainīti kustību saraksti darba dienās un brīvdienās, kā arī tiks veiktas izmaiņas maršrutā virzienā no Šampētera.

Turpmāk 263.maršruta minibusi virzienā no Šampētera kursēs pa maršrutu līdz Vietalvas ielai, tālāk pa Vietalvas ielu, Vestienas ielu, Pildas ielu un tālāk pa maršrutu. Izmainītajā posmā tiek iekļautas pieturvietas RP SIA "Rīgas satiksme" un 7.autobusu parks.

No 8.novembra sakarā ar pasažieru plūsmas izmaiņām tiks mainīti svētdienu un svētku dienu kustību saraksti 200.minibusa maršrutā "Stacijas laukums-Vecdaugava" un 224.minibusa maršrutā "Stacijas laukums-Mangaļsala".

Bet no 9.novembra tiks mainīti darba dienu un brīvdienu kustību saraksti 203.minibusa maršrutā "Jugla-Pļavnieki", 233.minibusa maršrutā "Centrs-Ziepniekkalns", 237.minibusa maršrutā "Esplanāde-Imanta" un 246.minibusa maršrutā "Centrs-Daugavgrīva".

Plašāka informācija par katra minētā maršruta izmaiņām pieejama uzņēmuma mājaslapā "http://rigasmikroautobusi.lv".
Eiropas Parlaments nolēma no   2017. gada 15.jūniju atcelt viesabonēšanu.  Līdz gala lēmumam gan bijušas visai spraigas diskusijas. Krišjānis Kariņš - Latvijas eiroparlamentārietis no atbildīgās komitejas skaidro, ka jau no nākamā gada 4x samazināsies viesabonēšanas cenas. Kā skaidro Kariņš, tad neesot pamata uztraukties, ka tādēļ augs esošie tarifi vai mobilo operatoru cenas.

Lai aizsargātu nozares operatorus pret iespēju, ka lietotāji varētu šo likumu izmantot ļaunprātīgi, piemēram, darbojoties „mūžīgā viesabonētāja režīmā” jeb ar Latvijas pieslēgumu faktiski dzīvot ārvalstīs, tad operatoriem pie zināmiem nosacījumiem varētu atļaut iekasēt nelielu piemaksu.
Arī interneta lietošana ārvalstīs kļūs stipri vien pieejamāka.
Kā norāda Kariņš, tad šis ir tas gadījums, kad uzvar  Eiropas Parlaments un arī patērētāji.

************************************************************

Kopš 1988. gada Eiropas Parlaments ik gadu piešķir Saharova balvu par vārda un domas brīvību cilvēkiem un kolektīviem, kas  sekmējuši cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzību visā pasaulē. Šogad Saharova balvas laureāts ir  blogeris no Saūdu Arābijas Raifs Badawi. 
Viņš  savos rakstos atklāti runājis par to, ka Islāma autoritātes iesaistītas terorismā un cilvēktiesību pārkāpumos.  

2012. gadā viņš tika apcietināts par islāma zaimošanu savā tīmekļa vietnē un viņam tika piespriesti 10 gadi cietumā, 1000 sitieni ar pletni un prāvs naudas sods.
Pirmie 50 pletnes sitieni tika publiski veikti šogad janvārī, bet pārejies pārcelti, pateicoties starptautiskajiem protestiem. Raifa Badavi sieva kopā ar pāra trīs bērniem atradusi patvērumu Kanādā, viņa informē, ka Saūda Arābijas varas iestādes devušas zaļo gaismu pēršanas atsākšanai.

Eiropas Parlamentā Sandra Kalniete norāda, ka balva ir viena, tomēr uzmanība būtu pievēršama arī citiem kandidātiem.

Viņa norādīja, ka vairākām frakcijām un deputātu grupām bija iespējas izvirzīt savus kandidātus un, nenoliedzami, katrs no viņiem ir īpašs un ir pelnījis saņemt Saharova balvu. 

Šogad Saharova balvai tika virzītas vairākas personas: šogad nogalinātais Krievijas opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs,  Ukrainas lidotājas Nadeždas Savčenko, kura ir notiesāta un jau ilgāku laiku atrodas apcietinājumā Krievijā, Somālijas sieviešu tiesību aktīviste Edna Adana Ismaila, Amerikas Savienoto Valstu  specdienesta darbinieks Edvards Snoudens,  lielas auditoru kompānijas darbinieks Antuāns Deltūrs, kurš atklāja multinacionālo korporāciju krāpšanos ar nodokļiem Luksembrurgā, Stefānija Žibo, viena no Šveices lielākās investīciju bankas UBS AG darbiniece, kura izpauda informāciju par nodokļu krāpšanos un naudas atmazgāšanu šajā uzņēmumā. Kā arī  Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas kustība, kura aktīvi iesaistās politiskajās cīņās ar pašreizējo Venecuēlas prezidenta Hugo Čavesa partiju.
Ziemassvētkos brīnumus gaida visi, īpaši tos gaida bērni, ar lielām cerībām uzlūkojot visu, kas saistīts ar Ziemassvētku vecīti un viņa neierobežotajām iespējām. Šogad Rūķīšu pasts mazos pārsteigs ar slepenām vēstulēm – lai izlasītu vēstījumu no sniegotās Somijas, vēstules būs jāuzcep, vēsta projekta "Rūķīšu pasts" pārstāvji.

"Rūķīšu pasts" izveidos vēstuli, kuras tekstu mazais saņēmējs varēs izlasīt tikai ar vecāku palīdzību. “Piedāvājot Slepeno vēstuli, mēs aicinām vecākus piedalīties Ziemassvētku brīnuma radīšanā. Lai izlasītu noslēpto tekstu, vēstule ir jāuzkarsē cepeškrāsnī. Iedomājieties, cik aizraujošs būs piparkūku cepšanas pasākums, ja tā laikā varēs izlasīt arī Ziemassvētku vecīša vēstījumu! “ stāsta Rūķīšu pasta saimniece Elīna Pekšēna.

"Rūķīšu pasta" mājas lapā tiek piedāvātas piecu veidu vēstules. Mazajiem burtotājiem Ziemassvētku vecīša vēstuli iespējams pasūtīt rokrakstā ar drukātiem lielajiem burtiem. Pasūtītājs vēstules tekstu var  izvēlēties no gatavajiem paraugiem un papildināt ar personisku informāciju vai arī iesniegt pašsacerētu tekstu.


"Rūķīšu pasts" septīto gadu piedāvā ar roku rakstītas Ziemassvētku vecīša vēstules, kas izsūtītas no Somijas. Katra vēstule ir noformēta ar zīmējumiem, teksts rakstīts ar tinti. Vēstuļu aploksnes rotā krāšņa svētku marka un īsts Somijas vai pat Arktikas pasta zīmogs.

Šie pierādījumi mazos mudina turpināt ticēt Ziemassvētku vecīša pasakai, bet vecākajos brāļos un māsās rada pamatotu izbrīnu.

Pasūtīt pasaku – smaržīgu Ziemassvētku vecīša vēstuli no Somijas varēs līdz 2.decembrim.
Latvijas Dabas muzejā trešdien tiks atklāta fotoizstāde "Meža cūka – īsta cūka!", kurā liela uzmanība veltīta arī šo dzīvnieku izvešanai no Rīgas, jo tās mēdza atnākt pat līdz galvaspilsētas centram.
Mežacūka ir pasludināta par šā gada dzīvnieku.

Izstāde papildināta ar izglītojošu informāciju par meža cūkām un jaunākajām ziņām par Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā.

Izstāde Dabas muzejā būs skatāma līdz 2016. gada 1.maijam.
Britu smagā metāla grupa "Iron Maiden" nākamgad dosies vērienīgā pasaules koncertturnejā "The Book of Souls", kuras laikā 23.jūnijā uzstāsies Kauņā, "Žalgiris" arēnā.

Koncerttūrē grupa pārvietosies ar jaunākās paaudzes  lidmašīnu "Boeing 747-400", kuru dēvē arī par "Debesu pavēlnieci", to pilotēs "Iron Maiden" vokālists Brūss Dikinsons.

Šobrīd grupas vokālists Brūss Dikinsons iziet apmācību kursu, lai varētu vadīt tieši šo gigantisko, ar četriem dzinējiem aprīkoto gaisa putnu.

Turnejas laikā "Iron Maiden" apceļos sešus kontinentus, kopumā nolidojot vairāk nekā 88 500 kilometrus un viesojoties 35 valstī, ieskaitot pirmo uzstāšanos grupas vēsturē Ķīnā un Salvadorā.

Brūss Dikinsons saka: "Lielākie trumpji, ceļojot ar "Boeing 747", ir grandiozie izmēri un kapacitāte - tas atļaus mums pārvietot skatuves aprīkojumu un visu uz skatuves nepieciešamo pa gaisu, nevis zemi. Esam pamatīgi strādājuši pie loģistikas, lai iegūtu šo milzīgo lidmašīnu uz turnejas laiku, tāpēc tagad man nepieciešams papildināt savas zināšanas pilotēšanas jomā. Šobrīd es cītīgi studēju, lai iegūtu kvalifikāciju un varētu pildīt kapteiņa un pilota funkcijas lidmašīnā "Boeing 747". Apmācības notiek Kārdifā, Velsā, kur atrodas mans lidmašīnu apkalpošanas uzņēmums. Tur nupat arī ierīkojām lielisku "Boeing 747" lidmašīnas simulatoru, pie kura izmēģināšanas tulīt ķeršos klāt."
Valsts policija lūdz atsaukties divu auto vadītājus, kas redzējuši pagājušajā pirmdienā, 26.oktobrī, avāriju pie Garkalnes, kurā cieta 12 riteņbraucēji.

Viena no galvenajām izmeklēšanas versijām liecina, ka kravas automašīnas, kuru vadīja šoferis no Polijas, braukusi citas kravas mašīnas aizvējā. Saskaņā ar šo izmeklēšanas versiju Polijas pilsonis velosipēdistus un viņu pavadošo auto ieraudzījis vien brīdī, kad priekšā esošā automašīna pārkārtojusies uz blakus joslu.

Visdrīzāk, sadursme notikusi, jo Polijas pilsoņa vadītais kravas auto nav ievērojis pietiekami lielu distanci no priekšā esošās mašīnas un pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu.

Kā vēl viens negadījuma faktors tiek minēts tas, ka blakus joslā tajā brīdī atradusies vieglā automašīna, līdz ar to Polijas šoferis nav varējis nomainīt joslu, lai apbrauktu šķērsli.

Policija lūdz atsaukties vieglās automašīnas (shēmā B), kā arī smagās mašīnas (shēmā A pirmajā joslā), kas brauc pirms Polijas pilsoņa, šoferus, kā arī aicina atsaukties ikvienu, kam ir kāda informācija par šo transporta līdzekļu vadītājiem, zvanot uz tālruņa numuriem  67219782, 67086942, 26653628 vai 110.

Policija paziņojumā presei raksta, ka šie vadītāji pēc nelaimes nav ilgāk uzturējušies notikuma vietā. Taču policija vēlas iegūt šo autovadītāju liecības.

Facebook Draugiem Twitter Instagram